Twoja lokalizacja: Księgarnia internetowaKsiążki > Diabelskie maszyny. Tom 2. Mechaniczny książę

Diabelskie maszyny. Tom 2. Mechaniczny książę

Autor: Cassandra Clare

-18%
Wydawca:MAG
Typ okładki:okładka miękka
Liczba stron:494
Wymiary:13.5 x 20 cm
EAN:9788374802499
Data wydania:09-05-2012
Kategorie:fantastyka
Opis skrócony:

W magicznym podziemnym świecie wiktoriańskiego Londynu Tessa znalazła bezpieczne schronienie u Nocnych Łowców. Jednakże bezpieczeństwo okazuje się nietrwałe, kiedy grupa podstępnych członków Clave zaczyna spiskować, żeby odsunąć jej protektorkę Charlotte od kierowania Instytutem. Gdyby Charlotte straciła stanowisko, Tessa znalazłaby się na ulicy... jako łatwa zdobycz dla Mistrza, który chce wykorzystać jej moc do własnych celów.

Z pomocą przystojnego i autodestrukcyjnego Willa oraz zakochanego w niej Jema Tessa odkrywa, że wojna Mistrza z Nocnymi Łowcami wynika...

Pełny opis »
Pełny opis:
W magicznym podziemnym świecie wiktoriańskiego Londynu Tessa znalazła bezpieczne schronienie u Nocnych Łowców. Jednakże bezpieczeństwo okazuje się nietrwałe, kiedy grupa podstępnych członków Clave zaczyna spiskować, żeby odsunąć jej protektorkę Charlotte od kierowania Instytutem. Gdyby Charlotte straciła stanowisko, Tessa znalazłaby się na ulicy... jako łatwa zdobycz dla Mistrza, który chce wykorzystać jej moc do własnych celów.

Z pomocą przystojnego i autodestrukcyjnego Willa oraz zakochanego w niej Jema Tessa odkrywa, że wojna Mistrza z Nocnymi Łowcami wynika z osobistych pobudek. Mistrz obwinia ich o spowodowanie tragedii, która zniszczyła mu życie. Żeby poznać tajemnice przeszłości, cała trójka odbywa podróże do mglistego Yorkshire, do rezydencji, w której kryją się nieopisane okropieństwa; do londyńskich slumsów i zaczarowanej sali balowej, gdzie Tessa odkrywa, że prawda o jej pochodzeniu jest bardziej złowieszcza, niż przypuszczała. Kiedy troje przyjaciół spotyka mechanicznego demona, który przekazuje Willowi ostrzeżenie, uświadamiają sobie oni, że Mistrz wie o każdym ich kroku... i że ktoś ich zdradził.

Tessa zaczyna zdawać sobie sprawę, że jej serce bije coraz mocniej dla Jema, choć nadal dręczy ją tęsknota za Willem, mimo jego mrocznych nastrojów. Coś jednak zmienia się w Willu, kruszeje mur, który wokół siebie zbudował. Czy odnalezienie Mistrza uwolni Willa od sekretów i da Tessie odpowiedzi na pytania, kim jest i dlaczego się urodziła?

Kiedy poszukiwania Mistrza i prawdy narażają przyjaciół na niebezpieczeństwo, Tessa odkrywa, że połączenie miłości i kłamstw może zdeprawować nawet najczystsze serce.

Recenzje

Specjalista

 
 (0)
 (0)
Oceń wypowiedź:

Nie wiem, czy jestem odpowiednią osobą do recenzowania tej powieści. Nie przeczytałam poprzedniej części, a z powiązanej z tą serią miałam pobieżną styczność, więc w moim przypadku pojawiało się w trakcie czytania więcej pytań, niż odpowiedzi. Trudno więc mi porównywać ten tom do poprzedniego. Uważam jednak, że "Mechaniczny książę" jest bardziej wartościową lekturą, niż poznane przeze mnie "Miasto upadłych aniołów". Autorka tu nie sili się na błędnie rozumiany luz, a bohaterowie, jak i samo wydani nie są tacy wyzywający. Szkoda, że "Piekielne maszyny" to seria poprzedzająca "Dary Anioła".

Jestem mile zaskoczona fabułą jednak uważam, że przy werdykcie, który ma określić czy warto zaopatrzyć się w tę pozycję, czy jednak nie, może bardziej pomóc liczba zainteresowanych nią osób których nie brakuje, niż moja opinia. Tomy w zastraszającym tempie rozpowszechniały się już w dniu premiery, wiec wielbiciele romansów, szczególnie tych bardziej ambitnych, muszą czerpać z serii niesamowitą przyjemność.

Autor: Łędina

Specjalista

 
 (0)
 (0)
Oceń wypowiedź:

Cassandra Clare jest amerykańską autorką, która przyszła na świat 21 lipca 1973 roku w Teheranie. W trakcie swojego życia kilkukrotnie zmieniała kraj zamieszkania, skończyła liceum Los Angeles, a także podjęła pracę w Nowojorskiej redakcji. Pisanie swojej debiutanckiej powieści rozpoczęła ona w 2004 roku, a niespełna trzy lata później została ona opublikowana przez jedno z amerykańskich wydawnictw.

"Mechaniczny Książę" to już druga część serii "Piekielne maszyny", która stanowi perquel popularnego na całym świecie cyklu "Dary Anioła". Zdobyła ona serca wielu czytelników, którzy z wielką niecierpliwością oczekiwali na kolejne zetknięcie się z kulturą Nocnych Łowców - niezwykle utalentowanych istot, które stworzone zostały by stawić czoła zagrażającym ludzkości niebezpieczeństwom. W tym celu przechodzą oni wieloletnie szkolenie, w trakcie którego nabywają specjalne umiejętności. Zdobyte umiejętności w połączeniu z kreślonymi stelą Znakami, umożliwiają Nefilim wyrównaną walkę z siłami ciemności.

Mając na uwadze wiele czynników, nie mogłam doczekać się chwili, w której ponownie zagłębie się w przygodach Tessy i jej przyjaciół. Świat przedstawiony czytelnikom przez Cassandrę Clare jest na tyle ciekawy i różnorodny, że nie odczuwamy zbędnego zmęczenia i znużenia, które mogłoby być spowodowane obecnością istot nadnaturalnych. Akcja "Mechanicznego Księcia" została umiejscowiona w XIX wieku, gdy na całym świecie panowały dość restrykcyjne zasady. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni muszą zachowywać się w ściśle określony sposób, a nieustanna troska o własną reputację dodatkowo wzmaga w nich odruch niekończącej się czujności i walki z własnymi pragnieniami. Główni bohaterowie tej powieści, niemalże przez cały czas borykają się z przeciwnościami losu. Żeby tego było mało, opiekunka Londyńskiego Instytutu otrzymuje dwa tygodnie czasu na aresztowanie niebezpiecznego mężczyzny, który za wszelką cenę będzie chciał zniszczyć populację Nocnych Łowców. Czy uda im się doprowadzić sprawę do końca? Jakie przygody czekają na ich w trakcie trwania lektury?

"Mechaniczny Książę" to lektura, która niewątpliwie przypadnie do gustu Molom Książkowym w różnym wieku. Została ona bowiem napisana przy pomocy ciekawego i zrozumiałego dla wszystkich języka, który umila odbiorcy czas spędzony z lekturą i zachęca go do sięgnięcia po kolejne tomy. Osobiście byłam pod dużym wrażeniem Willa, który posiadał swój niepowtarzalny charakter i dzięki któremu nieraz uśmiechnęłam się pod nosem. Jest on dosyć ciekawą i pewną siebie postacią, która nie boi się wyrażać własnego zdania i jest sobą w niemalże każdej sytuacji. Jednocześnie znacznie różni się od większości mężczyzn opisywanych w książkach, którzy albo należą do grona osób niezwykle zgryźliwych i bezczelnych, albo wydają się być strasznie przesłodzeni i grają rolę markowych pantoflarzy. W tym wypadku jest zupełnie inaczej i bardzo cieszę się, że w dzisiejszych czasach udało mi się spotkać takiego bohatera, jak on. Oczywiście słowa uznania należą się również pozostałym bohaterom tego cyklu, którzy zauroczyli mnie swoją indywidualnością i charakterem.

Wydawnictwo MAG, maj 2012
ISBN: 978-83-7480-249-9
Liczba stron: 464
Ocena: 9/10

Autor: Lena173

Mistrz

 
 (0)
 (0)
Oceń wypowiedź:

Przeszłość zaczyna odkrywać swe karty

Cassandra Clare jest Amerykanką, chociaż urodziła się w Teheranie i większość swojego dzieciństwa spędziła na ciągłych podróżach z rodziną. To właśnie w tym czasie pokochała książki i zaczęła marzyć o ich pisaniu. Po ukończeniu studiów, na stałe zamieszkała w Stanach Zjednoczonych, gdzie pracowała dla różnych plotkarskich tabloidów. Dopiero, gdy w 2004 roku rozpoczęła pisać Miasto kości, postanowiła całkowicie poświęcić się pisaniu. Muszę też dodać, że Cassandra Clare to jedynie pseudonim pisarski autorki.

Mechaniczny książę to drugi tom z trylogii Diabelskie maszyny, która jest swoistym prequel’em do cyklu Dary anioła. Książka jest jedną z najbardziej wyczekiwanych premier tego roku, zwłaszcza przez fanów autorki. Poznajemy w niej dalsze losy bohaterów, których mieliśmy przyjemność spotkać już w poprzednim tomie. Przejdźmy jednak do tematu fabuły…

Tessa po ostatnich mrocznych wydarzeniach, wreszcie znajduje bezpieczne miejsce, które z czasem zaczyna traktować jak własny dom. Tym bardziej, że większość mieszkańców Instytutu staje się bardzo bliskich dziewczynie. Niestety nie długo jest jej dane cieszyć się tą swoistą opoką, bowiem jeden z wysoko postawionych członków Clave – Benedict Lightwood; zawiązuje spisek mający na celu przejęcie władzy nad Instytutem z rąk Charlotte. Gdyby do tego doszło, Tessa stałaby się łatwym łupem dla tajemniczego Mistrza, którem zależy jedynie na jej mocy. Dlatego dziewczyna stara się wszelkimi siłami pomóc Nocnym Łowcom w odnalezieniu Mistrza i odkryciu, dlaczego tak bardzo mu zależy na zniszczeniu wszystkich Nefilim. Jednak cała ta sprawa jest dużo bardziej złożona, a do tego Tessa wplątuje się w miłosne zawirowania… więcej nie zdradzę, aby nie odbierać nikomu frajdy z czytania książki.

Autorka od samego początku wciąga czytelnika w wir wydarzeń i nie wypuszcza z niego aż do samego końca. Dzięki temu zyskała pewność, że od lektury Mechanicznego księcia, będzie się naprawdę bardzo trudno oderwać. Nawet, jeżeli będzie to już konieczne, to możecie być pewni, że przez cały czas będziecie wracali myślami do książki i rozgrywającej się tam historii.

Nie jest to jednak jedyny atut tej powieści. Za kolejny na pewno można uznać żywą i dynamiczną akcję, która już od początku sukcesywnie nabiera rozpędu i w kilku miejscach naprawdę może zaskoczyć niespodziewanymi zwrotami. Co do fabuły to tutaj jest już trochę gorzej, ponieważ autorce nie udało się ustrzec przed sporą schematycznością (ich dwóch, ona jedna kochająca każdego z nich), która już raczej przejadła się w innych książkach z takimi wątkami. Wszystko zostaje jednak „przebaczone” i wynagrodzone, gdy docieramy do zakończenia. Jest ono dość zaskakujące i pozostawiające w czytelniku ogromny niedosyt i łaknienie dalszego ciągu tej wspaniałej historii.

W kwestii kreacji bohaterów raczej nie mam praktycznie nic do zarzucenia. Główną trójkę, a zwłaszcza Jema, możemy poznać dużo dokładniej niż w Mechanicznym aniele. Najwięcej dowiadujemy się jednak o Willu, ponieważ autorka wreszcie ujawnia jedną z jego najważniejszych i najgłębiej skrywanych tajemnic. Z tego tez powodu, to właśnie jego postać nadal pozostaje moją ulubioną postacią w tej serii.

Podsumowując. Mechaniczny książę to fascynująca i wciągająca historia, w której autorka połączyła najważniejsze elementy z kilku różnych gatunków, m.in. steampunk i pranaromal romance. Dzięki temu opisana w niej historia nabiera realnego i zarazem fantastycznego wymiaru, wywołując przy tym w czytelniku wiele różnych emocji. Gorąco polecam nie tylko fanom autorki, ale ogólnie wszystkim. Zacznijcie jednak od pierwszego tomu.

Autor: Tala