1001 wynalazków, które zmieniły świat

 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
98,00 zł 119,00 zł Oszczędzasz 21,00 zł

To fascynująca opowieść o dziejach ludzkiej przedsiębiorczości i wynalazczości


Książka dla wielbicieli techniki, nowinek, postępu. Dla miłośników serii 1001.


1001 wynalazków, które zmieniły świat to kompendium wiedzy o przełomowych projektach technicznych na przestrzeni dziejów - od koła po drony załogowe. Książka opowiada historie związane z pojawieniem się nowych technologii i śledzi ich rozwój od koncepcji do skończonego dzieła. Książka stanowi źródło intrygujących wiadomości na temat odkryć, a historię świata prezentuje przez pryzmat niezwykłych pomysłów i ich realizacji.

Od narzędzi kamiennych i kontrolowania ognia przez okulary dwuogniskowe czy wiertło aż po protezę wzroku i iPhona. Spinacz do papieru, latarka elektryczna, wózek inwalidzki, pilot do telewizora i pompa insulinowa - to tylko kilka z przykładów opisanych w książce


Po przeczytaniu „1001 wynalazków”:

• zapoznasz się z najważniejszymi, przełomowymi wynalazkami, które zmieniły dzieje świata

• dowiesz jak powstała sieć WWW, jak działa technologia satelitarna i jak dawno wynaleziono pastę do zębów

• zaskoczy cię fakt, że wiele przedmiotów codziennego użytku jest o wiele starszych niż sądziłeś

Każdy opisywany temat ma podaną datę wynalezienia. W większości przypadków podane jest nazwisko wynalazcy. W opisie znajduje się krótka historia, okoliczności oraz to, co zmienił dany wynalazek dla ludzkości.

Wynalazki uporządkowane zostały chronologicznie. Książka podzielona została na rozdziały: starożytność, do rewolucji przemysłowej, rewolucja przemysłowa, epoka imperialna, narodziny nowoczesności, wojna i pokój, początek globalizacji i epoka Internetu.

Na początku książki znajduje się alfabetyczny indeks wynalazków, a na końcu słowniczek oraz indeks wynalazców.

Miękka oprawa ze skrzydełkami powoduje, że książkę wygodnie się czyta. Tom ma 960 stron i idealnie nadaje się na elegancki prezent.


Jack Challoner studiował fizykę w Imperial College w Londynie oraz dydaktykę w Kingston-upon-Thames. Pracował w wydzialeedukacji Muzeum Nauki w Londynie, gdzie zajmował się głównie objaśnianiem zwiedzającym kwestii naukowych. Napisał blisko 30 książek na temat historii nauki i techniki, współpracował również - jako konsultant i redaktor naukowy - przy wielu innych. Jest organizatorem pokazów naukowych.

W serii: „1001 Albumów muzycznych. Historia muzyki rozrywkowej”, „1001 albumów muzyki klasycznej”, „1001 filmów, które musisz obejrzeć”, „1001 budynków, które musisz zobaczyć”, „1001 miejsc, które musisz zobaczyć”, „1001 książek, które musisz przeczytać”, „1001 samochodów, o których marzysz”


Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: 1001 wynalazków, które zmieniły świat
Twoja ocena
Ocena ogólna