Opinie o Nas

12 godzin z życia kobiety

  • -17%

Dostępność:

33,00 zł 39,99 zł Oszczędzasz 6,99 zł
„Dwanaście godzin z życia kobiety” to reedycja albumu z 1978 roku. Mija zatem 40 lat od powstania tego „swoistego concept albumu o współczesnej kobiecie”. Autorami ponadczasowych piosenek monodramu piosenkarskiego Haliny Kunickiej jest duet Wojciech Młynarski - Jerzy Derfel. Jak napisał w książeczce jubileuszowego wydania albumu Marcin Kydryński:

„Z perspektywy lat album „Dwanaście godzin” zdaje się zwiastować dzisiejszy nurt zaangażowanej twórczości „feminizmu umiarkowanego”, opisując, jak słyszymy w ostatnim utworze, „raj i piekło kobiet”. Wszelako nawet piekło Młynarski zawsze umiał opisać z uśmiechem, z ciepłem, serdecznością dla uwikłanych w nie bohaterek.

- „Wciąż nie mogę się nadziwić, jak Wojtek nas dobrze znał, jak rozumiał zakręty kobiecej psychiki. I jak umiał o nich też pisać z humorem” – wspomina Halina Kunicka już po śmierci przyjaciela.

Dobrze jest wiedzieć, że przez czterdzieści lat kobiety w Polsce odbyły długą, w znacznym stopniu wyzwalającą podróż. Choć przecież wciąż niejednokrotnie odnajdą swoje historie, rozterki i marzenia w tych piosenkach, bo one wymykają się doraźności, istnieją poza czasem.”

To piękny i ważny album dla każdej kobiety z wdzięcznym ukłonem dla teściów i mężów.

Więcej informacji
Data wydania 24 sie 2018
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:12 godzin z życia kobiety
1. Moje serce jest wolne
2. Tysięczne i pierwsze wejrzenie
3. Co z nami będzie po happy-endzie
4. Spóźniłam się na mój ślub
5. Czas małżeńskiej niepogody
6. Dwanaście godzin z życia kobiety
7. Oj rzucić to wszystko!
8. Towarzystwo przyjaźni męża z żoną
9. Pan Marcin śpi
10. Bossa nova dla teściów
11. Nie przechodźmy na czas letni
12. Gdybym miała zaczynać od nowa