15 (u)ważnych opowieści. Disney

  • -30%
  • nowość
  • Bestseller
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
48,99 zł 69,99 zł Oszczędzasz 21,00 zł

Spójrz na świat inaczej niż dotąd.

Choć mogłoby się wydawać, że znamy te opowieści aż nazbyt dobrze, dzięki tej książce odkryjemy je na nowo.


Margaret Amaka Ohia-Nowak, Agnieszka Kossowska, Krzysztof Wiśniewski, Zuza Juzek Kopcińska, Przemek Staroń, Ifi Ude, Agnieszka Wielądek, Barbara Kosmowska, Monika Wrzosek, Rafał Witek, Dorota Kotas, Anna Alboth – co łączy te autorki i tych autorów? Każde z nich opowiada ukochane animacje Disneya i Pixara na swój wyjątkowy sposób. Reinterpretując opowieści znane z filmów, przyglądają się bohaterom oraz ich losom z najbliższej im perspektywy. Jednocześnie zwracają uwagę na takie aspekty jak niedopasowanie, inność, uprzedzenia, samoświadomość, empatia, otwartość. Dzięki wrażliwości opowiadających czytelnik ma możliwość zobaczyć swoich ulubionych bohaterów z całkowicie innej strony.


Jak to jest ukrywać prawdę o sobie przed innymi? Być osobą z niepełnosprawnością? Wyglądać inaczej? Walczyć ze stereotypami na swój temat? Marzyć o czymś, co – wydaje się – jest niemożliwe do spełnienia? „15 (u)ważnych opowieści” uwypukla wyzwania, które są dla wielu z nas znane, wspólne, a jednak czasem ich nie zauważamy. Jak bardzo określa nas kultura, z której pochodzimy? Jak to jest mieć trudność z zadaniami, które nie sprawiają kłopotów koleżankom i kolegom?


W książce „15 (u)ważnych opowieści” znalazły się historie z następujących filmów: „Coco”, „Potwory i Spółka”, „Nowe szaty króla”, „Kraina Lodu”, „To nie wypanda”, „Zwierzogród”, „Ralph Demolka”, „Ratatuj”, „W głowie się nie mieści”, „Luca”, „Odlot”, „Gdzie jest Nemo”, „Loop”, „Mój brat niedźwiedź” oraz „Raya i ostatni smok”.


Nowoczesna formuła książki pozwoli zaangażować młodego czytelnika na wiele sposobów. W trakcie lektury będzie mu towarzyszyła dwójka sympatycznych nastolatków – Han i Alex, którzy komentują opowiedziane historie filmowe. Książkę dopełniają ciekawostki oraz wyzwania przygotowane przez specjalistów, które otwierają czytających na doświadczanie różnorodności – zarówno własnej, jak i świata wokół.

Całość skłania do uruchamiania naturalnej dziecięcej otwartości, ciekawości w poznawaniu drugiej osoby i podważania stereotypów. Uczy również uważności na siebie i innych oraz sztuki stawiania pytań.

Oprócz ilustracji Disneya w książce znalazły się także prace autorstwa Nikoli Kucharskiej.


Książka jest przyjazna osobom z dysleksją.


Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: 15 (u)ważnych opowieści. Disney
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.