Opinie o Nas

Korzenie Hip-Hopu: Ewenement

Dostępność:

23,00 zł 29,99 zł Oszczędzasz 6,99 zł
Początki hip-hopu w Polsce sięgają lat 90 ubiegłego wieku kiedy to na rynku zaczęły pojawiać pierwsze  zespoły prezentujące ten gatunek muzyczny. Pierwszą bardziej znaną produkcją była płyta Wzgórza Ya-Pa-3.

Hip hop w Polsce przez te wszystkie lata miał wiele twarzy, wiele wzlotów i wiele upadków.  Teraz, po kilku latach medialnego zapomnienia zdaje się, że znów wraca ‘na salony’ a płyty artystów hip-hopowych znajdują się w czołówkach najlepiej sprzedających się albumów w Polsce.

Korzenie Hip-Hopu to seria mająca na celu przypomnienie tym, którzy być może zapomnieli i przedstawienie tym, którzy  jeszcze nie znają twórczości zespołów stanowiących korzenie tego gatunku.  W ramach serii ukażą się płyty składów ukazujących się przez lata nakładem firmy EMI Music Poland i później Bazy Label.

Na początek 3 albumy jednego z bardziej znanych hiphopowych składów. Prekursorzy tzw. "rapu ulicznego" – MOLESTA. Grupa powstała w 1995 roku z inicjatywy raperów Piotra Więcławskiego (Vienio) i Pawła Włodkowskiego (Włodi). Ich debiut fonograficzny odbył się w 1997 roku - po raz pierwszy można było ich usłyszeć na składance "Smak B.E.A.T. Records" w hardcorowym kawałku Osiedlowe Akcje. Na tejże znajduje się także solowa produkcja Włodka - Nie dla sławy.

"Ewenement"  - płyta wydana została we wrześniu 1999 roku. Album ten kontynuuje drogę obraną na debiutanckiej produkcji, dojrzalsze teksty podejmują jednak poważniejsze tematy (nadal pozostając oczywiście w ulicznym klimacie) - problemy, które dręczą nasze społeczeństwo: narkomania, jednostka kontra system, szacunek do samego siebie. Tym razem muzykę Vienio i Włodek robili wspólnie z Voltem (wyraźnie słychać rozwój nie tylko w tekstach, ale także w podkładach).

Więcej informacji
Data wydania 17 lip 2012
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Korzenie Hip-Hopu: Ewenement