Opinie o Nas

Album wyposażenia Wojska Polskiego. Część 1 i 2 (Warszawa 1933 r.)

  • -18%

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia: 0 - 69,99 PLN > 69,99 PLN Czas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł 0 zł 1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online) 16.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online) 12.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem) 13.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Paczka w RUCHU (Płatność online) 7.99 zł 0 zł 2-3 dni robocze
Wysyłka zagraniczna Sprawdź szczegóły >
49,50 zł 60,00 zł Oszczędzasz 10,50 zł
Współczesne wydanie zawiera oba przedwojenne tomy (oznaczone przed wojną jako „część1” i „część 2”). Dzięki starannej szacie edytorskiej i pracy grafików komputerowych udało się poprawnie zaprezentować przedwojenne rysunki, z niezwykłą pieczołowitością namalowane przez wojskowych ilustratorów. Warto dodać, że oryginalne albumy przechowywane są przez Centralną Bibliotekę Wojskową im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie, która patronuje najnowszej edycji.Album jest próbą zaprezentowania wszystkich materiałów niezbędnych do prawidłowego kompletowania zestawów dla poszczególnych działów w okresie wojennym, m.in.: uzbrojenia, saperskiego, łączności, taborowego, intendenckiego, sanitarnego, weterynaryjnego oraz materiału, jakim posługiwało się wojsko w okresie pokoju.


W albumie opisano wyposażenie i uzbrojenie wojsk lądowych z początku lat trzydziestych: piechotę, kawalerię, artylerię, aeronautykę, bronie pancerne, inżynierię, czyli saperów, i łączność, tabory oraz służb (np. uzbrojenia, intendentury, zdrowa, weterynarii).

W albumie nie znalazło się natomiast wyposażenie Marynarki Wojennej i Korpusu Ochrony Pogranicza, choć niektóre z opisanych przedmiotów na ich wyposażeniu się znajdowały.


Takie wydawnictwo jak Album wyposażenie Wojska Polskiego stanowi dziś nie tylko źródło wiedzy na temat zasobów przedwojennego wojska, ale jest także niezwykle ciekawą próbą opisania szerokiego kontekstu noszenia, używania i kompletowania poszczególnych elementów wyposażenia. Niektóre rysunki, jak np. juku sanitarnego czy elementów materiału saperskiego albo łączności, są prawdopodobnie jedynymi rysunkami dającymi wyobrażenie, jak wyglądały te elementy i jak przygotowywano je do użycia.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Album wyposażenia Wojska Polskiego. Część 1 i 2 (Warszawa 1933 r.)
Twoja ocena
Ocena ogólna