Opinie o Nas

Dostępność:

42,50 zł 49,99 zł Oszczędzasz 7,49 zł
„All Is True” to film z roku 2018 w reżyserii Kennetha Branagha ,według scenariusza Bena Eltona. Tytuł filmu zaczerpnięto z alternatywnego tytułu dramatu Williama Shakespeare’ a „Henryk VIII”. W rolach głównych zobaczymy plejadę gwiazd: Kenneth Branagh jako Wiliam Shakespeare, Judi Dench jako Anne Hathaway i Ian McKellen jako Earl Of Southampton.

Autorem muzyki do tego, okraszonego plejadą gwiazd obrazu jest brytyjski kompozytor muzyki filmowej Patrick Doyle. Debiutem kinowym Doyle’a była muzyka do filmu, Kennetha Branagha „Henryk V” w 1989 r. Za główny temat z filmu, „Non Nobis Domine” (którego fragment w filmie Doyle zaśpiewał osobiście grając dworzanina), kompozytor otrzymał nominację do Ivor Novello Award. Sama kompozycja przyniosła mu większy rozgłos w przemyśle filmowym.

W kolejnych latach Doyle nadal współpracował z Branaghem, jak dotąd komponując muzykę do dwunastu jego filmów m.in.: „Wiele hałasu o nic”, „Frankenstein”, „Hamlet”, „Thor”. W 1996 r. za muzykę do filmu „Rozważna i romantyczna” Doyle został nominowany do Oscara, Złotego Globu oraz nagrody BAFTA. Rok później otrzymał nominację do Oscara za muzykę do filmu „Hamlet”, zaś w 2018 nominację za film „Morderstwo w Orient Express”.

Więcej informacji
Data wydania 8 lut 2019
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:All Is True (OST)
1. The Globe
2. Hamnet's Grave
3. Ten Thousand More
4. The Trial
5. The Visitation
6. Southampton
7. Love, Not Ambition
8. Clever Lad
9. It Grieves Me
10. A Little Boy
11. Stay A Moment
12. Plague
13. What You Deserved
14. The Ovation
15. Fear No More
16. I Know A Bank
17. Fear No More (Reprise)