Literatura piękna to bez wątpienia jedna z najbardziej pojemnych kategorii książkowych. Zaliczamy do niej szereg utworów prozatorskich, takich jak romans, kryminał czy powieść obyczajowa, oraz dramaty. W ofercie Świata Książki znajdziesz duży wybór zarówno literatury pięknej polskiej, jak i obcej.

Czytaj dalej

Ania z Avonlea

  • -32%
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
10,25 zł 15,00 zł Oszczędzasz 4,75 zł

Nowe przeżycia i przygody uroczej rudowłosej Ani Shirley, bohaterki bestsellerowej Ani z Zielonego Wzgórza.

Życie się zmienia, nabiera nowych barw i odcieni. Ania rezygnuje z wyjazdu na uniwersytet i rozpoczyna pracę jako nauczycielka w Avonlea. Tu poznaje nowych, interesujących ludzi. Są to postacie intrygujące i pełne ciepła.

Także w życiu uczuciowym Ani następują zmiany: z wielkim trudem przychodzi jej pogodzić się z nieubłaganym upływem czasu. Bohaterkę irytuje również to, że Gilbert pragnie czegoś więcej niż przyjaźń…

Zmiany, zmiany, zmiany - wokół tego pojęcia toczy się akcja książki.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Ania z Avonlea
Twoja ocena
Ocena ogólna

Co to jest literatura piękna? Beletrystyka - definicja

Na początku warto pokrótce wyjaśnić, czym w ogóle jest literatura piękna. Definicja określa ją mianem literatury, która ma na celu dostarczenie czytelnikowi doznań estetycznych. Literatura beletrystyczna – jak nazywa się czasem literaturę piękną – ma również za zadanie wzruszyć odbiorę, pobudzić go do głębszej refleksji czy uwrażliwić na otaczającą go rzeczywistość. Termin ten spopularyzowano w I połowie XVIII wieku. Jego korzenie sięgają oświeceniowej Francji.

Literatura piękna dla dzieci i dla dorosłych

Wśród dzieł zaliczanych do literatury pięknej dla dorosłych znajdziesz takich autorów, jak Lucinda Riley, Kristin Hannah, Steven King czy Margaret Atwood. W przypadku polskich twórców warto wspomnieć chociażby o Oldze Tokarczuk, Jakubie Żulczyku, Joannie Bator czy Szczepanie Twardochu. Mówiąc o literaturze pięknej dla dzieci, nie sposób pominąć takich twórców, jak Astrid Lindgren, Hans Christian Andersen i Tove Janson, a z polskiego podwórka – Andrzej Maleszka czy Małgorzata Musierowicz.

Literatura piękna – książki, które warto znać