Anioł życia z Auschwitz

  • -32%
  • nowość
  • Polecamy
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
30,37 zł 44,90 zł Oszczędzasz 14,53 zł

Książka Wydawnictwa Świat Książki „Anioł życia z Auschwitz” to bestseller autorstwa Niny Majewskiej-Brown. To wyjątkowe, nowe i uzupełnione wydanie kupcie już dziś w księgarni Świata Książki.


Nina Majewska-Brown, autorka bestsellerowych powieści, których akcja toczy się w Auschwitz, tym razem oddaje głos najmłodszym więźniom, ich matkom oraz Stanisławie Leszczyńskiej – tytułowemu „Aniołowi z Auschwitz”.


„Anioł życia z Auschwitz” – tutaj także rodziły się dzieci…


W piekle na Ziemi pojawiały się także anioły: położne, pielęgniarki i inne kobiety, które z narażeniem własnego życia próbowały ocalić nowe istnienia. Jedną z nich była Stanisława Leszczyńska. Położna, która trafiając do Auschwitz, nie tylko nie straciła nadziei, ale pobyt tam potraktowała jak misję. W koszmarnych warunkach panujących w obozowych barakach robiła wszystko, aby nie umarł ani jeden noworodek i ani jedna matka.


„Anioł życia z Auschwitz” to opowieść o Magdzie i Maćku, młodym małżeństwie należącym do pokolenia Kolumbów, którzy w dramatycznych okolicznościach trafiają do Auschwitz. Tuż przed rozstaniem Magda oznajmia swojemu mężowi, że spodziewa się dziecka. Najpiękniejszy czas w życiu kobiety przyszło jej spędzić w piekle na Ziemi. Ogromną pomocą i wsparciem okazała się dla niej znana w całym obozie dyplomowana pielęgniarka – Stanisława Leszczyńska. Niezwykle odważna kobieta, która nie bała się przeciwstawić doktorowi Mengele, powtarzając: „Nie wolno zabijać dzieci!”. Dotychczas nowo narodzone dzieci były unicestwiane w brutalny i bestialski sposób. Po latach, opowiadając o swoim uwięzieniu w obozie, stwierdziła: „Codziennie dziękuję Bogu, że mogłam być w Auschwitz”.


Wspomnienia więźniarek i podopiecznych Stanisławy Leszczyńskiej


Autorka uzupełniła swoją opowieść o wspomnienia więźniarek związane z postacią Stanisławy Leszczyńskiej, jak również dzieci, które urodziły się w Auschwitz. Opisują uwłaczające warunki, w jakich przyszło im żyć i rodzić. W tym koszmarze jedyną nadzieją i ostoją była położna – Stanisława Leszczyńska, która starała się nieść pomoc tak jak w warunkach szpitalnych, przywracając swoim pacjentkom choć odrobinę człowieczeństwa. Na 700 udokumentowanych przez Muzeum w Auschwitz porodów 30 dzieci przeżyło Auschwitz.


Nina Majewska-Brown – życie i twórczość


Rocznik 1977, absolwentka polonistyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od wielu lat związana z branżą wydawniczą i reklamową.


Zadebiutowała przebojową książką „Wakacje”. Znana również z takich hitowych powieści obyczajowych jak: „Nina”, „Mąż na niby”, „Żona na zamówienie”, „Tylko dla dorosłych”, „Tylko tu i teraz”, ma też na swoim koncie ciepło przyjęty przez czytelników powieść kryminalną „Grzech” oraz sagę historyczną „Zakładnicy wolności”.


Największymi bestsellerami w jej dorobku stały się powieści traktujące o nazistowskim obozie Auschwitz: „Tajemnica z Auschwitz”, „Anioł życia z Auschwitz”, „Dwie twarze. Życie prywatne morderców w Auschwitz” oraz „Ostatnia więźniarka z Auschwitz”.


Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Anioł życia z Auschwitz
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.