Antologia poezji dziecięcej

  • -30%
  • nowość
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
48,99 zł 69,99 zł Oszczędzasz 21,00 zł

Przygotowana przez Wydawnictwo Olesiejuk „Antologia poezji dziecięcej” to zbiór najwspanialszych wierszy polskich poetów – klasycznych i współczesnych – ze zjawiskowymi ilustracjami Iwony Kalenik. Ten wyjątkowy tytuł możecie nabyć już teraz na stronie Księgarni Świat Książki.


Polscy poeci dzieciom


W tym pięknie wydanym unikatowym zbiorze na niemal 200 stronach znajdziecie nie tylko utwory, na których wychowały się całe pokolenia młodych odbiorców, ale i nowsze wiersze, które z pewnością w przyszłości wejdą do kanonu literatury dziecięcej.
Wybitnych polskich autorów, prezentowanych w porządku alfabetycznym, poznajemy bliżej dzięki zamieszczonym biogramom. A poetami, których twórczość przybliża ta książka, są: Zofia Beszczyńska, Marcin Brykczyński, Jan Brzechwa, Wanda Chotomska, Agnieszka Frączek, Aleksander Fredro, Konstanty Ildefons Gałczyński, Dorota Gellner, Danuta Gellnerowa, Stanisław Jachowicz, Maria Konopnicka, Maria Kownacka, Urszula Kozłowska, Tadeusz Kubiak, Joanna Kulmowa, Irena Landau, Joanna Papuzińska, Janina Porazińska, Michał Rusinek, Ewa Szelburg-Zarembina, Julian Tuwim, Natalia Usenko, Emilia Waśniowska i Danuta Wawiłow. Zbiór otwierają znane wiersze anonimowych twórców: „Aaa, kotki dwa”, „O czarnym baranie”, „Sroczka kaszkę warzyła”, „Wlazł kotek na płotek” i „Kosi, kosi łapci”.
Niektóre wiersze zamieszczone w „Antologii…” zaliczane są do lektur szkolnych i dzieci będą przerabiać je w szkole.
Któż nie słyszał o perypetiach słonia Trąbalskiego? Kogo nie rozbawiła Zosia Samosia? Kto by nie znał Pawła i Gawła czy małpy w kąpieli? Wielu rodziców umie te wiersze na pamięć – także dlatego, że maluchy tak je lubią, że trzeba je czytać bez końca!
Poezja dziecięca w niepowtarzalny sposób ubogaca wyobraźnię i słownictwo, wywołuje uśmiech na twarzach maluchów i zachęca do zabawy słowem – i rymowania. Dzieci, ucząc się wierszyków na pamięć, doskonalą swoje umiejętności. Do tego: krótkie utwory dla dzieci to doskonały pomysł na wspólne czytanie przed zaśnięciem.
Powodów, dla których warto sięgnąć po „Antologię poezji dziecięcej” Wydawnictwa Olesiejuk jest całe mnóstwo!Ilustracje rozbudzające wyobraźnię


Pięknie wydaną książkę, jaką jest „Antologia poezji dziecięcej”, zilustrowała i opracowała graficznie dla Wydawnictwa Olesiejuk Iwona Kalenik.
Ilustracje tej zdolnej artystki doskonale oddziałują na dziecięcą wyobraźnię: jasne barwy, urokliwe postaci i pełne humoru pomysły na oddanie atmosfery poszczególnych wierszy sprawiają, że książka będzie się wspaniale prezentować w domowej biblioteczce i spotka się z pozytywnym odbiorem maluchów.
Już dziś zachęcamy do zakupu tej niezwykłej książki, jej przeglądania i lektury!


Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Antologia poezji dziecięcej
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.