Antropodramatyka. Krakowska szkoła antropologiczna

 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
48,50 zł 59,00 zł Oszczędzasz 10,50 zł
Wielki kulturowy spór, z jakim obecnie mamy do czynienia, jest w istocie sporem o człowieka. Włączając się do tego sporu, Jan Galarowicz rozpoczął pracę nad wielotomową filozofią człowieka pt. Antropodramatyka. Dwa pierwsze tomy poświęca myślicielom, którzy w największym stopniu przyczynili się do wykrystalizowania się jego koncepcji człowieka. O ile w wydanym w 2020 roku pierwszym tomie, Antropodramatyka. Giganci filozofii człowieka, autor omówił antropologiczną myśl zachodnioeuropejskich filozofów (Schelera, Heideggera, Stein, Bubera, Guardiniego, Mouniera i Ricoeura), o tyle w obecnym, drugim, tomie referuje antropologie głównych przedstawicieli Krakowskiej Szkoły Antropologicznej: Ingardena, Kępińskiego, Wojtyły, Stróżewskiego i Tischnera.

Mimo że zawarte w książce rozważania są solidnie udokumentowane, publikacja nie jest typową rozprawą naukową; jest tekstem z pogranicza takiej rozprawy, eseju, pracy popularnonaukowej i podręcznika. Książka jest bowiem przeznaczona nie tylko dla filozofów, ale również dla psychologów i pedagogów, socjologów i kulturoznawców, teologów i duszpasterzy a także dla innych kategorii osób, które pracują z ludźmi, oraz wszystkich, którym zależy na głębszym rozumieniu siebie. Korzystanie z niej ułatwia język autora: książka jest napisana z pasją, jasno i przystępnie.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Antropodramatyka. Krakowska szkoła antropologiczna
Twoja ocena
Ocena ogólna