



Opis
Każdy rzymski legionista, któremu udało się przetrwać dwudziestoletnią służbę wojskową, dostawał od Juliusza Cezara niewielką posiadłość ziemską w podbitych krajach. Taki dar otrzymał również Romeomontekus, mimo że jako nałogowy pijak i awanturnik nieustannie sprawiał problemy swoim przełożonym, a w dodatku obrażał samego Cezara. Czyżby władca Rzymu był nadzwyczaj wspaniałomyślny? A może raczej perfidnie mściwy – skoro w akcie darowizny zapisał żołnierzowi wioskę niezwyciężonych Galów w Armoryce! Romeomontekus jednak nie miał okazji się o tym przekonać, bo błyskawicznie sprzedał podarunek Cezara oberżyście Ortopediksowi. Gdy szczęśliwy nowy właściciel wraz z rodziną dociera do wioski, rozpoczyna się pełna zwrotów akcji przygoda, w której przyjaźń Asteriksa i Obeliksa zostanie poddana próbie…
Historia galijskiej osady to obowiązkowa pozycja na półce każdego fana komiksów. Nieśmiertelny francuski dowcip serii stworzonej w 1959 roku na łamach magazynu „Pilote” przez scenarzystę Renégo Goscinny'ego (1926–1977) i rysownika Alberta Uderzo (1927–2020) od wielu lat przyciąga kolejne pokolenia czytelników, a sprytny Asteriks, naiwny Obeliks i ich towarzysze znaleźli się w gronie ulubionych bohaterów masowej wyobraźni. Cykl stał się jednym z fenomenów kultury popularnej XX wieku.
Nowa edycja w twardej oprawie oprócz komiksu zawiera także ponad czterdzieści stron dodatków, w których czytelnik pozna okoliczności powstawania albumu, zobaczy archiwalne materiały i dowie się wielu ciekawostek o bohaterach, autorach i historii.
Asteriks. Tom 21. Podarunek Cezara
Przygotuj się na pełną zwrotów akcji przygodę z Asteriksem i Obeliksem w najnowszym tomie kultowej serii! "Podarunek Cezara" to historia, która łączy humor, przyjaźń i galijskie zmagania z rzymską rzeczywistością.
Dla kogo jest ta książka?
- Fani komiksów i serii Asteriks
- Miłośnicy francuskiego humoru i kultury komiksowej
- Rodziny szukające wspólnej lektury dla dzieci i dorosłych
- Osoby zainteresowane historią i mitologią Galów
Co zyskasz dzięki tej publikacji?
- Świetną zabawę i relaks przy lekturze pełnej humoru
- Możliwość odkrycia nowych przygód ulubionych bohaterów
- Dodatkowe materiały, które przybliżą kulisy powstawania albumu
- Wgląd w archiwalne materiały i ciekawostki o bohaterach i autorach
Kluczowe tematy i obszary
- Przyjaźń i lojalność w trudnych sytuacjach
- Galijskie zmagania z rzymską władzą
- Humor i satyra społeczna
- Historia i kultura Galów
O Autorach
René Goscinny (1926–1977) i Albert Uderzo (1927–2020) to twórcy, którzy stworzyli niezapomniane postacie i historie, które od lat bawią kolejne pokolenia czytelników. Goscinny był znanym scenarzystą, a Uderzo utalentowanym rysownikiem, których współpraca zaowocowała fenomenem kultury popularnej.
O Wydawcy
Egmont to renomowane wydawnictwo, które od lat specjalizuje się w publikacji komiksów i literatury dziecięcej. Dzięki ich staraniom, klasyki takie jak Asteriks są dostępne dla nowych pokoleń czytelników, zachowując przy tym oryginalny urok i humor.
Opis wygenerowany automatycznie na podstawie analizy cech publikacji przez system AI. Nasz algorytm dokonał samodzielnej syntezy korzyści płynących z tej książki, aby dostarczyć Ci rzetelny wgląd w jej zawartość bez udziału człowieka. Szybka informacja prosto z metadanych produktu.
Producent/osoba odpowiedzialna za bezpieczeństwo produktu
Story House Egmont
Inflancka 4c
00-189 Warszawa
recepcja@egmont.pl
228384100
Recenzje
Produkt nie ma jeszcze recenzji.
Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.
Nasza cena:40,47 zł
Cena sugerowana przez wydawcę: 59,99 zł
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- 9+
Seria
















































