Ba Power

Dostępność:

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny – produkt nie jest obecnie osiągalny u żadnego z naszych dostawców. Zawsze możliwy jest dodruk, wznowienie lub reedycja tytułu, o ile wydawca podejmie taką decyzję. Dzięki bieżącej aktualizacji naszej oferty planowana data ponownej sprzedaży takiego tytułu znajdzie się przy jego opisie.

Zamówienia: 0 - 69,99 PLN > 69,99 PLN Czas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł 0 zł 1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online) 16.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online) 12.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem) 13.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Paczka w RUCHU (Płatność online) 9.99 zł 0 zł 2-3 dni robocze
Wysyłka zagraniczna Sprawdź szczegóły >
61,50 zł 66,00 zł Oszczędzasz 4,50 zł
"Ba Power" to czwarty już i pierwszy dla Glitterbeat album jednego z najważniejszych malijskich muzyków. Po dwóch latach tras koncertowych promująych poprzednią płytę "Jama Ko", Basselou Louyate i jego zespół Ngoni Ba odkręcili potencjometry na swoich wzmacniaczach, spotęgowali dynamikę swego grania i brzmienia niezwykłego instrumentu ngoni,, zastosowali przestery, wah-wah i stworzyli swój własny afro-rock, BA POWER.

Bassekou tłumaczy, że Ba w języku Bambara znaczy "mocny" lub "wielki", ale tekże "grupę".

Nazwał tak ten album, bo jej przekaz jest bardzo ważny i silny. "To z pewnością album z najodważniejszym brzmieniem, jakie kiedykolwiek nagrałem"
W nagraniu udział wzięli min. tacy artyści jak: Jon Hassell, Zoumana Tereta, Samba Touré, Chris Brokaw czy Dave Smith.

Za swój album "Segu Blue" z 2007 roku Bassekou Kouyate otrzymał aż dwie nagrody BBC World Music Award w 2008 roku: dla najlepszego albumu i najlepszego afrykańskiego muzyka. Ten maliski wokalista jest jednocześnie mistrzem ngoni, tradycyjnego afrykańskiego instrumentu przypominającego gitarę, dzięki któremu udowadnia, że blues pochodzi tak naprawdę właśnie z Mali.

Dziś Kouyate jest gwiazdą nie tylko w swojej ojczyźnie, grał wspólnie min. z Youssou N'Dour, Ali Farka Touré i Dee Dee Bridgewater, a Fatboy Slim i Damon Albarn otwarcie przyznają się do bycia fanami jego muzyki. „Jama Ko“ został uznany przez mgazyny MOJO i UNCUT za najlepszy album world music, płyta zresztą osiągnęła pierwsze miejsce w World Music Charts Europe (WMCE) a Songlines Magazine wybrał Bassekou "Artystą Roku 2014".

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Ba Power
Twoja ocena
Ocena ogólna