Barbara Hesse - Bukowska - Retrospective

  • -28%
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
27,98 zł 39,00 zł Oszczędzasz 11,02 zł
Album „From The Polish Radio Archives. Barbara Hesse-Bukowska – Retrospective” to już trzecia płyta z serii stworzonej przez Polskie Radio Chopin i Agencję Muzyczną Polskiego Radia, przybliżającej cenne archiwalne zasoby muzyki klasycznej Polskiego Radia.

From The Polish Radio Archives. Barbara Hesse-Bukowska – Retrospective to wyjątkowe wydawnictwo zawierające kompozycje Fryderyka Chopina, Roberta Schumanna, Maurice’a Ravela, Karola Kurpińskiego i Stanisława Moniuszki w wykonaniu wybitnej polskiej pianistki, jednej z największych popularyzatorek polskiej twórczości muzycznej. Barbara Hesse-Bukowska kojarzona jest najczęściej z muzyką Fryderyka Chopina ze względu na liczne nagrody, zdobyte właśnie za wykonanie muzyki rodzimego kompozytora. W 1949 roku została laureatką II nagrody IV Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Po zakończeniu konkursowych zmagań artystka rozpoczęła wieloletnią działalność estradową dając regularnie koncerty niemal na całym świecie. W 1953 roku odniosła drugi poważny sukces, uzyskując V nagrodę oraz dodatkową nagrodę za najlepsze wykonanie muzyki Fryderyka Chopina na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Marguerite Long i Jacques’a Thibaud w Paryżu. Pianistka wielokrotnie podkreślała, że jest niezwykle dumna zwłaszcza z nagrody Chopinowskiej, potwierdzającej jej wcześniejszy warszawski sukces.
Niniejszy album dowodzi jednak, że Hesse-Bukowska często i chętnie sięgała także po dzieła innych twórców. Zamieszczone na płycie koncertowe i studyjne materiały sprawiają, że jest to wydawnictwo niezwykle atrakcyjne zarówno dla koneserów archiwalnych nagrań, jak i melomanów chcących lepiej poznać warsztat artystyczny Barbary Hesse-Bukowskiej, a także biografię artystki opisaną w języku polskim i angielskim w 32. stronicowym booklecie dołączonym do płyty. Warto nadmienić, że autorem szaty graficznej całej serii jest jeden z najwybitniejszych grafików - plakacistów europejskich, prof. Lech Majewski.

Do tej pory nakładem serii „From The Polish Radio Archives” ukazały się płyty: „Witold Małcużyński. The Legendary Wawel Castle Recital. Kraków / Cracow, 1959” i „Mieczysław Horszowski”. W przygotowaniu są kolejne płyty tej wyjątkowej kolekcji.


Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Barbara Hesse - Bukowska - Retrospective
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. Maurice Ravel - - Koncert G-dur na fortepian i orkiestrę - Allegramente
2. Adagio
3. Presto
4. Robert Schumann - Arabeska C-dur, Op. 18
5. Fryderyk Chopin - Polonez es-moll Op. 26 No. 2
6. Walc As-dur Op. 42 ‘Grande Valse’
7. Walc e-moll Op. posth.
8. Mazurek fis-moll Op. 6 No. 1
9. Mazurek cis-moll Op. 6 No. 2
10. Mazurek E-dur Op. 6 No. 3
11. Mazurek es-moll Op. 6 No. 4
12. Mazurek B-dur Op. 7 No. 1
13. Mazurek a-moll Op. 7 No. 2
14. Mazurek f-moll Op. 7 No. 3
15. Mazurek As-dur Op. 7 No. 4
16. Mazurek C-dur Op. 7 No. 5
17. Nokturn b-moll Op. 9 No. 1
18. Nokturn g-moll / Nocturne in G minor, Op. 15 No. 3
19. Karol Kurpiński - Fantazja „Chwila snu okropnego"
20. Stanisław Moniuszko, Transkrypcja Henryk Melcer-Szczawiński - Prząśniczka