Opinie o Nas

Biały ptak. Cudowny chłopak

  • -30%
  • Zapowiedź

Dostępny od:

38,43 zł 54,90 zł Oszczędzasz 16,47 zł
Niezapomniana opowieść o harcie ducha, odwadze i sile dobroci, które odmieniają serca, budują mosty, a nawet ratują życie.


Fanom „Cudownego chłopaka” Julian znany jest głównie jako szkolny prześladowca Augusta. „Biały ptak” ukazuje historię Juliana z innej strony – chłopiec odkrywa poruszającą historię swojej babci, która podczas II wojny światowej ukrywała się w okupowanej przez nazistów Francji i została ocalona przez pewnego chłopca.

R.J. Palacio przez lata pracowała jako ilustratorka i projektantka okładek, nadawała blasku historiom innych – nie swoim. Teraz zdecydowała się połączyć dwie pasje – obraz i słowo – i opowiedzieć o dobru, które warto krzewić zawsze – bez względu na okoliczności.


„Ta książka jest fikcją literacką. Nie została oparta na niczyjej historii, ale zainspirowało ją wiele opowieści o ukrywających się przed Holokaustem dzieci oraz o zwykłych obywatelach, którzy im pomagali”.

– R.J. Palacio


Rozdzierająca serce i niosąca nadzieję – koniecznie sięgnijcie po tę niezwykłą powieść graficzną!

„Kirkus”


Ta opowieść jest jednocześnie wyrazista i powściągliwa – choć takie połączenie wydaje się niemal niemożliwe, autorce udało się utrzymać te cechy w idealnej równowadze.

„New York Times”


Niezwykle mocna historia. Autorka obdarza swoich młodych czytelników ogromnym szacunkiem i kredytem zaufania, nie rezygnując ze scen przemocy i bezkompromisowo pokazując okrucieństwo nazistowskiej okupacji.

„Forbes”


„Biały ptak” pokazuje, jak II wojna światowa i faszyzm odmieniły sielskie, baśniowe dzieciństwo bohaterów tej opowieści, ale jest również ostrzeżeniem dla nas, współczesnych – bo przecież ta historia może się powtórzyć zawsze i wszędzie...

„The Hollywood Reporter”


Opowieść o sprzeciwie wobec wroga i jego okrutnej ideologii, odwadze i woli przetrwania – powieść graficzna doskonale sprawdza się jako medium i pomost łączący przeszłość z przyszłością.

„Booklist”

Więcej informacji
Data wydania 25 mar 2020
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Biały ptak. Cudowny chłopak