Carried To Dust (Limited Edition) (Vinyl)

 

Dostępność:

Wysyłamy w 5-7 dni

Wysyłamy w 5-7 dni – to znaczy, że takiego produktu nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 5-7 dni roboczych. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
Nasza cena 146,00 zł
"Carried to Dust" to szósty studyjny album indie zespołu Calexico z Arizony, wydany 9 września 2008 roku. Na albumie gościnnie wystąpili tacy artyści jak Iron & Wine, Doug McCombs z Tortoise, Pieta Brown i Amparo Sanchez. W 2012 roku otrzymał złoty certyfikat od Independent Music Companies Association.

"'Carried to Dust' to przynajmniej częściowo historia pisarza z Los Angeles, mniej więcej w czasie strajku scenarzystów, jaki mieliśmy pod koniec 2007 roku" — wyjaśnia Joey Burns z Calexico. "Wyrusza na wschód pod wpływem kaprysu i zatrzymuje się na giełdzie w Yucca Valley gdzie kupuje starą mapę drogową z trasą zaznaczoną czerwonym długopisem. Prowadzi go ona do chaty, a z niej do sieci innych małych miejskich sklepów z pamiątkami, zbierając po drodze stare egzemplarze magazynów National Geographic. Do jego notatek wkradają się historie o opadach śniegu w Moskwie, pochylonych domach w Valparaiso, opuszczonych dzielnicach w Nowym Orleanie i stworzonym przez człowieka jeziorze pełnym drzewek telefonii komórkowej. Dalszą inspiracje znajduje w starych przydrożnych jadłodajniach, nadstawiając ucho przy każdej kelnerce i lokalnych wiadomościach przy źle zaparzonej kawie. Zakochuje się w nowo odnalezionej przestrzeni i byciu niesionym przez iskrę spontaniczności."W sercu Calexico zawsze była intryga i przygoda. Odkąd Joey Burns i John Convertino stali się w dużej mierze instrumentalnym duetem eksperymentującym ze swoją unikalną kolekcją instrumentów i wrażliwością na dźwięki, nieustannie nasycali swoją muzykę niezrównanym poczuciem dramatyzmu, odwołując się do mitów i ikonografii amerykańskiego Zachodu i jego hiszpańskojęzycznego sąsiada Meksyku, w równej mierze co Sergio Leone, Larry McMurtry, Carlos Fuentes i Cormac McCarthy. Nazwali się tak na cześć tego kulturowego melanżu, od czasu ich spotkania w Los Angeles, spędzili osiemnaście lat na mapowaniu muzycznego terytorium, które w przeciwnym razie zostałoby zaniedbane lub przynajmniej uznane za domenę historyków. Z "Carried to Dust", zdefiniowali to brzmienie, wykorzystując prawie dwie dekady poszukiwań i grupy muzyków, którego z pewnością zazdroszczą im zespoły na całym świecie. "Carried to Dust" reprezentuje szczyt ich osiągnięć, porywającą i poruszającą podróż przez krajobraz, który czerpie ze współczesnego świata tak samo jak z podupadłych pozostałości po minionych czasach, natykając się na niespodziewane radosci, a jednocześnie zawsze podążając naprzód z pionierskim poczuciem celu. Przedstawia żywy obraz świata, w którym słuchacze mogą zanurzyć się tak samo, jak w zawiłej narracji powieści Steinbecka lub obrazach filmu Johna Forda, i potwierdza, że Calexico jest jednym z wielkich amerykańskich zespołów XXI wieku.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Carried To Dust (Limited Edition) (Vinyl)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.