Opinie o Nas

Celestial Circle

  • -13%

Dostępność:

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny – produkt nie jest obecnie osiągalny u żadnego z naszych dostawców. Zawsze możliwy jest dodruk, wznowienie lub reedycja tytułu, o ile wydawca podejmie taką decyzję. Dzięki bieżącej aktualizacji naszej oferty planowana data ponownej sprzedaży takiego tytułu znajdzie się przy jego opisie.

Zamówienia: 0 - 69,99 PLN > 69,99 PLN Czas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł 0 zł 1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online) 16.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online) 12.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem) 13.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Paczka w RUCHU (Płatność online) 7.99 zł 0 zł 2-3 dni robocze
Wysyłka zagraniczna Sprawdź szczegóły >
45,00 zł 52,00 zł Oszczędzasz 7,00 zł
Celestial Cirle jest płytowym debiutem grupy Marilyn Mazur o tej samej nazwie. Początkowo związana z norweskim Molde Jazz Festival w 2008 roku, grupa szybko stała się popularna także w kręgach koncertowych, a obecny album, nagrany w Rainbow Studio w Oslo w 2010 roku zapowiada europejską trasę koncertową.Pierwotnie zespół korzystał w głównej mierze z bogactwa instrumentów perkusyjnych, z racji tego, że instrumenty te są domeną twórczości Marylin Mazur, dla której bębny, gongi, dzwony i dzwonki są źródłem naturalnych melodii i wyrazistych struktur. Pianista John Taylor kształtuje harmonię w odniesieniu do głosu Josefine Cronholm, nadając jej specyficzny kształt harmoniczny i rys liryczny. Anders Jormin, basista, odpowiedzialny jest za podstawę muzyki.

Kompozycje Mazur zawsze wyrażają wolnego ducha gry, zostawiając na boku wszelkie utarte schematy i ograniczenia. Urodzona w Nowym Jorku, wzrastała w Danii, ale jej umiejętności improwizatorskie zostały docenione po obu stronach Atlantyku. Jej dotychczasowe występy łączą się z takimi postaciami, jak Miles Davis, Wayne Shorter czy Gil Evans w późnych latach 80., a czternaście lat później dokonała nagrań z zespołem Jana Garbarka.

Jednocześnie prowadziła solowe projekty, jak zarejestrowany dla ECM album Future Song w 1994 roku. Jednym z takich projektów był również Percussion Paradise, na którym wystąpiła wokalistka Josefine Cronholm. Połączenie głosów obu artystek jeszcze pełniej wyraża się na obecnym albumie Celestial Cirle.
Mazur otrzymała wiele nagród i wyróżnień, wśród których znajduje się ostatnia I nagroda EuroCore - JTI Jazz Award. Inne wyróżnienia to: JazzPar Prize (największa europejska nagroda w dziedzinie jazzu), the Ben Webster Prize i Django d'Or.


Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Celestial Circle
Twoja ocena
Ocena ogólna