Chopin: Piano Concerto No.2 Scherzi (2 Vinyl)

  • -17%
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
132,50 zł 159,99 zł Oszczędzasz 27,49 zł

1. Scherzo No. 1 in B minor op. 20 - Presto con fuoco
2. Scherzo No. 2 in B flat minor op. 31 - Presto
3. Scherzo No. 3 in C sharp minor op. 39 - Presto con fuoco
4. Scherzo No. 4 in E major op. 54 - Presto
5. I. Maestoso
6. II. Larghetto
7. III. Allegro vivace
Na swoim szóstym i najnowszym albumie dla Deutsche Grammophon Seong-Jin Cho powraca do muzyki Fryderyka Chopina, z nagraniem drugiego koncertu fortepianowego oraz cztErech Scherzi.

Jedne z najbardziej lubianych utworów Chopina pojawią się tutaj w interpretacjach charakteryzujących się przemyślaną poezją i młodzieńczym zapałem. Seong-Jin Cho współpracuje tu ponownie z Londyńską Orkiestrą Symfoniczną i Gianandreą Nosedą, artyści zarejestrowali wcześniej także nagranie pierwszego koncertu fortepianowego Chopina, wydane przez Deutsche Grammophon w 2016 roku.W cyfrowej wersji albumu znajdą się trzy bonusowe utwory solowe: Etiuda „Rewolucyjna” Op. 10 No. 12,

Impromptu Op. 29 No. 1 i Nokturn Op. 9 No. 2.Seong-Jin Cho zdobył międzynarodową slawę i uznanie krytyków, wygrywając pierwszą nagrodę na XVII Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w 2015 roku, a następnie dokonując – między innymi – nagrania studyjnego, łączącego pierwszy koncert fortepianowy i cztery Ballady. Pięć lat później Seong-Jin Cho powraca do Chopina, z programem złożonym drugiego koncertu fortepianowego i czterech Scherzi.

Chociaż artysta podziela pogląd większości pianistów, że koncert e-moll jest trudniejszy z technicznego punktu widzenia, jednak uważa f-moll za równie trudny. „Trzeba znaleźć idealną równowagę między pasją i dramaturgią muzyki, wieloma momentami pełnymi delikatności i kruchości. Czuję, że bardzo ważne jest możliwie najlepsze ukazanie obu tych stron”.

Cztery Scherzi Fryderyka Chopina to szczytowe utwory w romantycznym repertuarze fortepianowym. Chopin mierzy się tu z tradycyjnym gatunkiem i wypełnia go radykalnie nową treścią. Scherzi Chopina są dynamiczne, demoniczne wręcz w tonie i niewiele jest w nich elementów żartobliwych, pomimo pierwotnego znaczenia ich tytułu.

„Powaga, sumienność i szczerość Seong-Jin Cho… przywołuje dźwięki, które nie są z tego świata.”

Westdeutsche Zeitung, październik 2019 r.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Chopin: Piano Concerto No.2 Scherzi (2 Vinyl)
Twoja ocena
Ocena ogólna