Cinema Boogie

 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
25,99 zł 29,99 zł Oszczędzasz 4,00 zł
Natalia Kukulska, Dorota Miśkiewicz, Łukasz Zagrobelny oraz Wojciech Myrczek, wśród gwiazd, które zaśpiewały na wyjątkowej płycie „Cinema Boogie”, przygotowanej przez Program Pierwszy Polskiego Radia oraz Chopin University Big Band.
Muzyka w filmie i serialu odgrywa rolę niezwykle istotną. Dopełnia obraz, podkreśla nastrój albo go maluje. Nierzadko jest też całością, która znakomicie promuje film lub serial. Wiedzą o tym doskonale nie tylko członkowie Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy, lecz również Adam Sztaba, Krzysztof Herdzin, Marek Stefankiewicz i Wojciech Kostrzewa, Michał Tomaszczyk i Jarema Jarosiński, którzy odpowiadają za aranżacje utworów, które znalazły się na płycie "Cinema Boogie".
Album wypełniło 12 kompozycji. Większość z nich jest znana melomanom i widzom, gdyż pochodzą ze uznanych, popularnych produkcji, chociażby z seriali "07 zgłoś się", "Wojna domowa" i "Czterdziestolatek", czy filmów "Dziecko Rosemary", "Polowanie na muchy" oraz "Tylko mnie kochaj". Pośród muzycznej klasyki polskiego kina, znalazł się także utwór wyjątkowy, który zamyka płytę "Cinema Boogie". Piosenka nosi tytuł "Zapalniczka", a tekst do utworu napisał wspaniały aktor i reżyser Andrzej Strzelecki, na krótko przed swoją śmiercią. W ostatnich dniach kwietnia 2020 roku Strzelecki przygotowywał piosenkę ze studentami Akademii Teatralnej. Zmarł trzy miesiące później. "Żegnając i wspominając zmarłego w lipcu 2020 roku profesora i przyjaciela, dedykujemy mu ostatni napisany przez niego utwór o znamiennym dla postaci Andrzeja tytule – Zapalniczka" – mówi Piotr Kostrzewa.
Zgodnie z zamysłem twórców i pomysłodawców albumu "Cinema Boogie" nie wszystkie utwory są oczywiste. Część z nich nie stała się przebojami, nie wyszła poza kinowy czy telewizyjny obraz, ale nie zmienia to faktu, że pozostają perełkami w klasyce polskiej muzyki filmowej. Dlatego znalazły się w zestawie obok znanych, wyjątkowych evergreenów. Jak podkreślają twórcy - najbardziej zależało im na tym, aby pokazać różnorodność, piękno, ale i ponadczasowy wymiar doskonałych tematów serialowych i filmowych, które zostały przedstawione w nieco innych wersjach, czasem zaskakujących wersjach, we wspaniałym bigbandowym wykonaniu.
"To jest w zamyśle pierwszy album filmowy naszego uczelnianego big-bandu. Chcemy zaprezentować Państwu fantastyczną polską muzykę filmową w rzadko spotykanej odsłonie big bandowej. Obok studentów i absolwentów uczelni usłyszymy również zaproszonych specjalnie na tę okazję gości" – mówi Piotr Kostrzewa.
Słuchając wspaniałych interpretacji "Bossa Novy" z filmu "Polowanie na muchy" z piękną wokalizą Natalii Kukulskiej, czy niezapomnianej kołysanki z "Dziecka Rosemary" Romana Polańskiego do mistrzowskiego tekstu Wojciecha Młynarskiego "Zaśnij maleństwo", dźwiękami brzmień bigbandowych wejdziemy w świat filmów i seriali.
Patroni medialni: Jedynka – Program 1 Polskiego Radia i TVP Kultura

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Cinema Boogie
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. When I fall in love / Gdy zakocham się – Edward Heyman / Andrzej Strzelecki / Victor Young / arr. Dave Wolpe vocal WOJCIECH MYRCZEK
2. Cinema boogie czyli kino „Uciecha” w Czeladzi - Henryk Kuźniak / arr. Wojciech Kostrzewa
3. Wyrzeźbiłam Twoją twarz – Agnieszka Osiecka / Jerzy “ Duduś “ Matuszkiewicz / arr. Krzysztof Herdzin – vocal DANIELA BEREZA
4. Kryminalni – Maciej Zieliński / arr. Jarema Jarosiński
5. Bossa Nova – Andrzej Korzyński / arr. Wojciech Kostrzewa – vocal NATALIA KUKULSKA
6. Samba butelkowa – Maciej Zieliński / arr. Wojciech Kostrzewa
7. Przed nocą i mgłą – Zbigniew Stawecki / Włodzimierz Korcz / arr. Wojciech Kostrzewa
a.       - vocal ŁUKASZ ZAGROBELNY
8. Deszcze niespokojne – Adam Walaciński / arr. Adam Sztaba
9. Kołysanka Rosemary – Wojciech Młynarski / Krzysztof “Komeda” Trzciński /arr. Wojciech Kostrzewa – vocal ŁUKASZ LIPSKI
10. Łagodnie płynę w twych ramionach – Wojciech Młynarski / Jerzy “ Duduś ” Matuszkiewicz / arr. Michał Tomaszczyk – vocal DOROTA MIŚKIEWICZ
11. Wojna domowa – Jerzy Matuszkiewicz / arr. Wojciech Kostrzewa
12. Zapalniczka – Marek Stefankiewicz / Andrzej Strzelecki / arr. Marek Stefankiewicz – vocal NATALIA KUKULSKA