Crash historie, czyli wypadki zmieniają świat (e-book)

 • e-book
 • Autor: Rafał Jemielita
 • Kategorie: E-booki / literatura faktu / felieton i reportaż
  E-booki / biografie
 • Wydawca: Bellona
 • Formaty:
  epub

  EPUB – książka elektroniczna w formacie EPUB, format polecany do e-czytników. EPUB to plik elektroniczny, który umożliwia: dostosowanie wielkości czcionki do potrzeb użytkownika, elastyczne dostosowanie treści do wielkości ekranu. Pliki te możesz odczytać na następujących urządzeniach: komputerze, tablecie, smartphonie po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji, czytniku ebooków z ekranem eink (tzw. e-readerze). Po zakupie książki elektronicznej, plik jest udostępniany do pobrania na koncie Klienta w sekcji Wirtualnej półki.

  ,
  mobi

  MOBI – format pliku przystosowany do czytników Kindle. Po zakupie książki elektronicznej, plik jest udostępniany do pobrania na koncie Klienta w sekcji Wirtualnej półki.

 • EAN: 9788311161689
 • Data wydania: 2021-02-24
  Jest to data ukazania się towaru w danej wersji na rynku
 
Produkt do pobrania

Produkt do pobrania – dotyczy produktów cyfrowych. Produkt cyfrowy jest dostępny poprzez Wirtualną Półkę, do której dostęp posiada każdy zarejestrowany Użytkownik sklepu internetowego swiatksiazki.pl. Produkt cyfrowy staje się dostępny równocześnie wraz z momentem wykonania płatności za zamówienie zawierające dany produkt.

34,50 zł 38,00 zł Oszczędzasz 3,50 zł
Wypadki w świecie motoryzacji kosztowały życie co najmniej 60 milionów ludzi – czyli prawie tyle, ile było ofiar II wojny światowej. Niektóre wydarzyły się z głupoty, inne były zupełnie przypadkowe. Czasem były skutkiem brawury kierowcy i jego lekkomyślności, czasem nieodpowiednich warunków na drodze lub niedopracowanej konstrukcji samochodu.

Wydarzenia opisane w "Crash historiach" udowadniają, jak wypadki samochodowe mogą zmienić losy nie tylko jednej rodziny, ale nawet całego świata! Gdyby nie wypadek George’a Lucasa, nie powstałaby nigdy saga Gwiezdne Wojny, wypadek fińskiego kierowcy Henri Toivonena radykalnie zmienił oblicze rajdów, podobnie jak na politykę Austrii wpłynęła śmiertelna kraksa Jörga Heidera. Jak potoczyłaby się kariera perkusisty zespołu Def Leppard, gdyby jego samochód przy dachowaniu nie urwał mu ręki? Na to i inne pytania znajdziecie odpowiedź w książce!

RAFAŁ JEMIELITA

Dziennikarz, człowiek pióra i mikrofonu. Prowadził magazyn Automaniak w TVN Turbo, był jurorem plebiscytu „Samochód roku Playboya” i – przez kilkanaście lat – reporterem Playboya oraz redaktorem naczelnym portalu autostuff.pl. Zapaleniec sportu motorowego – obejrzał 200 rajdów i wyścigów, brał udział w afrykańskich edycjach Rajdu Dakar. Pracował w dziale zagranicznym miesięcznika Twój Styl, a teraz w Instytucie Polonika zajmującym się polskim dziedzictwem kulturowym za granicą. Publikował w magazynach Focus, Twój Styl Man, LOT Kaleidoscope, National Geographic. Można go było posłuchać również na antenie Antyradia.

O książce napisali:

Kto by przypuszczał, że lektura historii o wypadkach drogowych może być tak wciągająca. Posługując się barwnym, wręcz filmowym językiem, Rafał Jemielita opisuje fascynujących bohaterów, niezwykłe maszyny i tragiczne zdarzenia drogowe. Tak się powinno pisać o motoryzacji.
Łukasz Załuski, redaktor naczelny Focus i Focus Historia, szef zespołu redakcyjnego ELLE Man & ELLEman.pl

Rafał uwielbia prowadzić długie monologi. Raz zdarzyło się, że jeden nagle przerwało chrapanie, ale nie dlatego, że zawiało nudą – Rafał po prostu zasnął zmęczony mówieniem! Pisząc dla różnych magazynów, mój kolega był dotąd niewolnikiem znacznie krótszych form. Czytając tę książkę czuję się, jakbym słuchał kolejnego wciągającego monologu Rafała. Tym razem na szczęście nie przerwanego chrapaniem.
Jarosław Maznas

Nigdy nie sądziłem, że mój wieloletni przyjaciel, Rafał Jemielita, ma takie skłonności, ale wyszły one nam, czytelnikom, tylko na dobre. Ta książka to krwisty stek…
Maciej Pertyński, polski juror World Car of The Year, bloger „Pertyn ględzi” na Youtube.com

Sprzedawane przez nas książki elektroniczne zabezpieczane są kodem zabezpieczającym, popularnie zwanym watermarkiem.

Watermark jest to zabezpieczenie pliku polegające na jego oznaczeniu wewnątrz treści unikalnym ciągiem znaków, co umożliwia wskazanie transakcji Użytkownika. Jest to wygodne dla użytkownika zabezpieczenie nie wymagające instalacji dodatkowego oprogramowania obsługującego taki plik.

Przykładowe e-czytniki z funkcją e-papieru obsługujące sprzedawane przez nas pliki: np. PocketBook, Kindle, Onyx, Nook, eClicto.

Przykładowe programy obsługujące sprzedawane przez nas pliki:

 • tablety: iPad, tablety z systemem Android czy Windows; oprogramowanie: iBooks – iPad; Amazon – Kindle; Moon + Reader, FBReader, Aldiko
 • smartphony, oprogramowanie iBooks – iPad; Amazon – Kindle; Moon + Reader, FBReader, Aldiko
 • komputery: Calibre, Adobe Digital Edition, FBReader, Amazon Kindle.
Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Crash historie, czyli wypadki zmieniają świat (e-book)
Twoja ocena
Ocena ogólna