Opinie o Nas

Crossroads Revisited: Selections From The Guitar Festival (6 Vinyl)

  • -17%

Dostępność:

272,50 zł 329,99 zł Oszczędzasz 57,49 zł
W 2004 roku legendarny gitarzysta Eric Clapton powołał do życia Crossroads Guitar Festival, w ramach którego fani mogli podziwiać popisy najlepszych gitarzystów na świecie. Dzięki serii znakomicie sprzedających się wydawnictw DVD i Blu-ray oraz składanek CD fani mogli wspominać i po raz kolejny przeżywać te występy. Teraz kompilacja z festiwalu Crossroads po raz pierwszy dostępna jest w wersji winylowej.

"Crossroads Revisited: Selections From The Crossroads Guitar Festival" ukaże się na 6 analogowych krążkach. Zestaw wypełni 40 koncertowych nagrań z czterech festiwali Crossroads, które odbyły się w latach 2004, 2007, 2010 i 2013. W przedsięwzięciu wzięli udział najważniejsi gitarzyści na świecie, w tym Clapton, Jeff Beck, Gary Clark Jr., Robert Cray, Billy F Gibbons, Vince Gill, Buddy Guy, B.B. King, John Mayer, Carlos Santana, Joe Walsh, Ronnie Wood czy Jimmie Vaughan.

Niezapomniane występy Erica Calptona przewijają się przez całe wydawnictwo. Fani usłyszą m.in. cover "Isn’t It A Pity" George'a Harrisona czy porażającą wersję przeboju "Layla", która była ukrytym bonusem na DVD "Crossroads Guitar Festival 2004". Prawdziwą atrakcją są jednak kooperacja Claptona z innymi muzykami, na przykład "After Midnight" z J.J. Cale'em, który napisał hit czy "Presence Of The Lord" z repertuaru Blind Faith zagrane ze Steve'em Winwoodem.

Oczywiście, niezapomniane chwile zapewniają również wspólne sesje gwiazd. Wśród najznamienitszych należy wymienić "Paying The Cost To Be The Boss" z B.B. Kingiem, Robertem Crayem, Jimmiem Vaughanem i Hubertem Sumlinem; "Five Long Years" z Buddy Guyem, Ronnie Woodem i Jonnym Langiem czy "Steamroller" z Jamesem Taylorem oraz Joe Walshem.

Odbywający się co trzy lata Crossroads Guitar Festival wspiera datkami placówkę Crossroads w Antigui (www.crossroadsantigua.org), która zajmuje się leczeniem i edukacją. Clapton założył centrum Crossroads w 1998 roku, by pomóc osobom uzależnionym.

Więcej informacji
Data wydania 6 gru 2019
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Crossroads Revisited: Selections From The Guitar Festival (6 Vinyl)