Opinie o Nas

Depayse

  • -7%
  • Kategorie: Muzyka / R&B / funk
  • Wykonawca: Sinkane
  • Nośnik: CD
  • Ilość nośników: 1
  • Producent: City Slang
  • EAN: 4250506832858
  • Data wydania: 2019-05-31
    Jest to data ukazania się towaru w danej wersji na rynku

Dostępność:

55,50 zł 59,50 zł Oszczędzasz 4,00 zł
Sinkane to artysta, który ma prawdziwy udział w naszym obecnym klimacie kulturowym i politycznym. Urodzony w Londynie z sudańskich rodziców, wychowany w Ohio, a teraz nazywający Nowy Jork domem, Ahmed Gallab dawny skate punk zamienił na afro-funk.Album zapowiada hymnowy utwór ‘Everybody’, do którego powstał teledysk w reżyserii Bruna Ferreiry.

Nakręcony w słynnej brazylijskiej szkole samby w Rio de Janeiro, Escola de Samba Paraíso do Tuiuti, klip powstał z udziałem lokalnych wykonawców, którzy są świadectwem potęgi pasji i tańca służących do pokonywania represji.

Gallab mówi: “’Everybody’ jest dedykowany dzielnym mężczyznom, kobietom i dzieciom walczącym z uciskiem w takich miejscach jak Brazylia, Sudan i na całym świecie # ???? _ ?? ”.

‘Everybody’ to rock’n’rollowa piosenka w duchu Sly’a Stone’a i afro-rockowych zespołów z wczesnych lat siedemdziesiątych, jak Funkees and the Hygrades.

“Gdy budzimy się każdego dnia, słyszymy kolejne opowieści o rasistowskim horrorze, co powoduje w nas złość, zdezorientowanie i frustrację. Ale możemy zmienić wiadomości na lepsze. Możemy pokazać ludziom, że wielobarwny świat jest piękny. Celebrować nasze różnice.”.

Artysta przyznaje, że jak zawsze, i tym razem inspiracją dla niego byli: Sly Stone, Fela Kuti, George Clinton i Bob Marley, a także piękna muzyka ze wschodniej Afryki (zwłaszcza Dur Dur Band z Somalii, Mulatu Astatkefrom Etiopia i Mohammed Wardi z Sudanu).

“Ci wszyscy ludzie wyrażają swoje myśli, na tle rytmu, który sprawia, że chcesz tańczyć. Przyjmują każdą osobę do ich świata z otwartymi ramionami. Żyjemy w strasznych czasach, ale nie powinno to wyciszać naszego pragnienia by żyć w lepszych. Tańczyć. Marzyć. Kochać. Być jednością ze światem. Zrozumieć, że nie jesteśmy sami.”.I dodaje: “Chcę aby sudańskie dzieciaki zobaczyły osobę, będącą pozytywnym wzorem do naśladowania w sztuce. Chcę aby sudańczycy na całym świecie wiedzieli, że świat nas akceptuje, nawet gdy nasi przywódcy - tacy jak Omar El-Bashir lub Donald Trump - nie akceptują. I przede wszystkim chcę w jasny sposób powiedzieć, że świat jest lepszym miejscem ze względu na nasze różnice. Wszyscy jesteśmy obcy, na tej obcej amerykańskiej ziemi. Wszyscy jesteśmy amerykańskim snem. ‘Dépaysé’ to miejsce, które wszyscy możemy znać jako dom, z elementami z wszystkich naszych domów. Jest to akt wyobrażonej kartografii - na ‘Mars’ nazwałem to miejsce ‘Caparundi’ - miejscem, gdzie Afryka, Ameryka Północna, Ameryka południowa, Azja i Karaiby, spotykają się w radosnej harmonii. Muzyka jest tam grana całą długą noc. Wejdź, zatańcz, śpiewaj. I zostań na rozmowę.”.

Więcej informacji
Data wydania 31 maj 2019
Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Depayse
Twoja ocena
Ocena ogólna
1. Everybody
2. Everyone
3. On Being
4. Dépaysé
5. Ya Sudan
6. Stranger
7. Be Here Now
8. The Searching
9. Mango