Opinie o Nas

Dezyderata (Digipack)

Dostępność:

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny – produkt nie jest obecnie osiągalny u żadnego z naszych dostawców. Zawsze możliwy jest dodruk, wznowienie lub reedycja tytułu, o ile wydawca podejmie taką decyzję. Dzięki bieżącej aktualizacji naszej oferty planowana data ponownej sprzedaży takiego tytułu znajdzie się przy jego opisie.

Zamówienia: 0 - 69,99 PLN > 69,99 PLN Czas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł 0 zł 1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online) 16.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online) 12.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem) 13.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Paczka w RUCHU (Płatność online) 7.99 zł 0 zł 2-3 dni robocze
Wysyłka zagraniczna Sprawdź szczegóły >
32,50 zł 34,99 zł Oszczędzasz 2,49 zł
"Dezyderata" to trzeci już album Jakuba Żaka. Pierwszy - "Abomiej" - ukazał się nakładem Sony Music Polska w 1999 roku, gdy artysta chodził do średniej szkoły muzycznej. Drugi - "White Crocodile" (MJM 2008 rok)- przynosi połączenie elektronicznych brzmień i muzyki etnicznej z różnych stron świata. Promował ją utwór tytułowy, do którego klip samodzielnie zrealizował Jakub. Wykorzystał w nim materiał filmowy nakręcony podczas pobytu w Indonezji oraz Malezji. Trzecia, wspomniana "Dezyderata", choć też wykorzystuje elektroniczne brzmienia, zupełnie różni się od dotychczasowych dokonań artysty.

Pseudonimem Jakub Żak (prawdziwe nazwisko: Ciupiński) artysta posługuje się działając w obszarze muzyki rozrywkowej. Swoim prawdziwym nazwiskiem podpisuje utwory należące do gatunku współczesnej muzyki poważnej, które poza Polską wykonywane były m.in. we Włoszech, Anglii, Szkocji, Czechach, Meksyku i Stanach Zjednoczonych. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie (rocznik 2006), gdzie studiował orkiestrację i współczesne techniki kompozytorskie u Krzysztofa Pendereckiego. Jego nauczycielem był także prof. Zbigniew Bujarski. W latach 2004-2005 studiował kompozycję w Wielkiej Brytanii pod kierunkiem dwóch znaczących kompozytorów: Edwina Roxburgh i Joe Cutlera. Tam również napisał muzykę do filmu Deana Hubbinsa "Unter the Influence". Od jesieni 2006 rozpoczął studia na prestiżowej Julliard School Of Music w Nowym Yorku, którą to szkołę ukończył w 2008 roku. Jego wiodącym instrumentem jest fortepian, jednak artysta gra także na fletni pana, quenachos, whistle, flecie prostym, okarynie, bodhranie, shakuhachi, erhu, łuku brazylijskim, akordeonie, klarnecie i saksofonie. Posiada różnorodne zainteresowania muzyczne. Szczególnie śledzi poczynania takich artystów, jak Bjork, Massive Attack czy Aphex Twin. Od chwili ukończenia Julliard School Of Music, Jakub większość czasu spędza w Nowym Yorku. Nie zapomina jednak o polskich słuchaczach. Poproszony przez rapera Gorzkiego skomponował utwór na jego płytę. Efektem jego krótkiej współpracy z Markiem Torzewskim są dwa utwory zamieszczone na ostatnim albumie tego wokalisty. Przede wszystkim jednak Jakub pracował nad materiałem na własną, trzecią już płytę.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Dezyderata (Digipack)
Twoja ocena
Ocena ogólna