Opinie o Nas

Dlaczego pingwinom nie zamarzają stopy?

Dostępność:

26,50 zł 32,00 zł Oszczędzasz 5,50 zł
Wyjątkowa książka - 115 różnorodnych pytań z życia wziętych wraz z wyczerpującymi odpowiedziami. To nie monolog jakiejś mądrej głowy! Tekst tętni życiem, mieszanką stylów i sposobów myślenia - napisało go wielu pasjonatów z całego świata, którzy odpowiadając na pytania czytelników "New Scientist", stworzyli ten niezwykły, bestsellerowy zbiór.Dlaczego śpiące ptaki nigdy nie spadają z drzew?

Czy okna w samolotach muszą być aż tak małe?

Z czego wynika jajowatość jajek?

Co sprawia, że bumerangi wracają?

Po co nam linie papilarne?

I wreszcie, dlaczego pingwinom nie zamarzają stopy?Na pewno nie raz zadawaliście sobie te i podobne pytania - na pierwszy rzut oka proste, często dotyczące zagadnień z życia wziętych. Czy jednak zawsze znajdowaliście satysfakcjonujące odpowiedzi?


Książka, którą trzymacie w rękach, zawiera aż 115 różnorodnych, inspirujących pytań wraz z wyczerpującymi odpowiedziami i wyjaśnieniami.


Udowadnia, że nauka okraszona sporą dawką humoru i zaprzęgnięta do wyjaśniania na pozór banalnych kwestii, staje się znakomitą i niezwykle pouczającą rozrywką. Po jej lekturze stanie się dla was jasne, dlaczego w chwilach zdenerwowania zasycha wam w ustach i co sprawia, że herbata zaparzona z jednokrotnie zagotowanej wody smakuje o wiele lepiej.


Aż trudno się powstrzymać, by nie sprawdzić, dlaczego tuż przed deszczem chmury stają się czarne i jak to jest, że super glue nie klei się do wnętrza własnej tubki.

Więcej informacji
Data wydania 23 paź 2009
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Dlaczego pingwinom nie zamarzają stopy?