Dutilleux: Symphonie No 1, Metaboles, Sur Le Meme Accord

 

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
47,00 zł 54,99 zł Oszczędzasz 7,99 zł
To pierwszy z serii albumów prezentujących współpracę Orchestre de Paris z Dyrektorem Muzycznym zespołu Paavo Järvim. Repertuar zawiera trzy dzieła Henriego Dutilleux (który uznawany jest za najważniejszego francuskiego kompozytora drugiej połowy XX wieku): „Sur le meme accord ‘nokturn na skrzypce i orkiestrę” ze skrzypkiem Christianem Tetzlaffem, „Symfonia Nr 1 oraz Metaboles".

Paavo Jarvi został Dyrektorem Muzycznym Orchestre de Paris w sezonie artystycznym 2010/11, podążając w ślad za tak wybitnymi dyrygentami, jak Daniel Barenboim, Sir Georg Solti, Herbert von Karajan czy Charles Munch, który założył orkiestrę w 1967 roku. Współpraca Jarviego z Orchestre de Paris zaowocowała wieloma niezapomnianymi interpretacjami zarówno we własnej sali zespołu, jak i w międzynarodowych trasach koncertowych i na nagraniach. Järvi koncertował wraz z Orchestre de Paris w Chinach, Japonii, Korei, Rosji, Estonii i Zachodniej Europie.

Henri Dutilleux (1916-2013) uważał, że dał z siebie wszystko co najlepsze w muzyce symfonicznej. Interesowały go duże, tradycyjne formy, ale zawsze starał się je zmieniać i odświeżać. Osiągał ten zamiar poprzez łączenie z nimi jego charakterystycznego, niezwykle barwnego i interesującego harmonicznie świata dźwiękowego. Już „Symfonia Nr 1”, prawykonana w 1951 roku, pokazuje mistrzostwo orkiestracji Dutilleux. Czteroczęściowe dzieło rozpoczyna się „Passacaglią”, w której małe grupy instrumentów (np. fortepian, kotły i klarnety) przeciwstawiane są całej orkiestrze. Transmisja wykonania symfonii z 1951 roku doprowadziła do wielu wykonań tego utworu w kolejnych latach, co z kolei pomogło w budowaniu kariery kompozytora także poza granicami kraju.

„Metaboles” zamówione zostały przez George’a Szella dla Cleveland Orchestra, która prawykonała dzieło w 1965 roku. Dutilleux nazywał „Metaboles koncertem na orkiestrę” i skomponował utwór tak, aby wykorzystać indywidualne możliwości artystów, występujących w Cleveland Orchestra. „Metaboles” to najcześciej wykonywane dzieło Dutilleux.„Sur le meme accord” był zamówiony przez Anne-Sophie Mutter i jej dedykowany. Artystka prawykonała go w 2002 roku. W dziele przeplatają się fragmenty energetyczne i liryczne, uosabiając muzycznie stan pomiędzy realnością i światem wyobraźni, pomiędzy świadomością i snem.

Związek Dutilleux z Orchestre de Paris rozpoczął się w 1967 roku, gdy tylko zespół powstał i niedługo po swoim inauguracyjnym koncercie wykonał jego Symfonię Nr 2 „Le double”. W kolejnych latach Charles Munch zaprogramował „Metaboles”, a w następnych sezonach orkiestra wykonała wszystkie symfoniczne kompozycje Dutilleux, prezentując je nie tylko we Francji, ale też podczas swoich tras koncertowych. W 1970 roku zespół prawykonał koncert wiolonczelowy kompozytora „Tout un monde lointain” z Mścisławem Rostropowiczem, dla którego utwór był skomponowany. Rostropowicz nagrał „Tout un monde lointain” wraz z Orchestre de Paris w 1975 roku.


Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Dutilleux: Symphonie No 1, Metaboles, Sur Le Meme Accord
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. Metaboles: I Incantatoire
2. Metaboles: Ii Lineaire
3. Metaboles: Iii Obsessionnel
4. Metaboles: Iv Torpide
5. Metaboles: V Flamboyant
6. Sur Le Meme Accord
7. Symphony No. 1: I. Passacaglia
8. Symphony No. 1: Ii. Scherzo Molto Vivace
9. Symphony No. 1: Iii. Intermezzo
10. Symphony No. 1: Iv. Finale Con Variazioni