Działania nieregularne. Klucz do niepokonalnej potęgi obronnej Polski w XXI wieku

 

Dostępność:

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny – produkt nie jest obecnie osiągalny u żadnego z naszych dostawców. Zawsze możliwy jest dodruk, wznowienie lub reedycja tytułu, o ile wydawca podejmie taką decyzję. Dzięki bieżącej aktualizacji naszej oferty planowana data ponownej sprzedaży takiego tytułu znajdzie się przy jego opisie.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)10 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)12 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
32,00 zł 39,00 zł Oszczędzasz 7,00 zł

Przy tak ogromnym doświadczeniu w prowadzeniu działań nieregularnych w starciach zbrojnych różnych cywilizacji konieczne jest, aby poznać ich tajniki i dobrodziejstwo wykorzystania tego typu formy walki zbrojnej do obrony Rzeczypospolitej. Autorzy prezentują ten aspekt działań bojowych w sposób wysoce analityczny – w oparciu o ogromny zasób źródeł, tworząc tym samym ważny zasób wiedzy niezbędnej do poznania przez polityków, strategów, wojskowych i obywateli; nawet tych nieparających się na co dzień sztuką wojenną, ale świadomych zagrożeń wynikających z geopolitycznego położenia i doświadczenia Polski w kontekście wielowiekowych oddziaływań zbrojnych jej sąsiadów. Treści zawarte w książce obrazują wagę właściwych środków obrony państwa, co w wypadku Polski jest żywotnym interesem wszystkich obywateli. Działania nieregularne do tych środków bezwzględnie należą. Dlatego książka powinna stać się źródłem do rozważań strategicznych zarówno na forum szkół wyższych, jak i gremiów politycznych oraz tych wszystkich, dla których ważna jest skuteczna obrona państwa.


PROF. DR HAB. INŻ. JAN PIĘTADziałania nieregularne od zarania dziejów towarzyszą walce zbrojnej, a w ostatnich wiekach ich znaczenie istotnie wzrasta, chociaż stosowano je zawsze, lecz należycie nie eksponowano – przynajmniej w Polsce, bo były wysoce niewygodne dla dokonujących lub przygotowujących agresję na Rzecząpospolitą. A wiedza i umiejętności związane z ich stosowania są strategicznie ważne dla właściwej obrony Państwa Polskiego. Treści rozwiązania proponowane w publikacji warto upowszechniać nie tylko na forach akademickich, ale przede wszystkim w instytucjach odpowiedzialnych za bezpieczeństwo narodowe RP, zaś umiejętności w ich prowadzeniu trzeba koniecznie doskonalić w formacjach powszechnej Obrony Terytorialnej i trenować w wojskach operacyjnych. Działania nieregularne są bowiem strategiczną podstawą skutecznej obrony militarnej Polski.


PROF. DR HAB. MIECZYSŁAW KOZIŃSKITo książka daleko wykraczająca poza ramy historii wojskowości, strategii wojskowej, nawet nauk o bezpieczeństwie. Oparta na żelaznej analizie, rzetelnych źródłach oraz wnikliwych studiach porównawczych jest lekturą adresowaną do tych wszystkich ludzi, dla których państwo polskie i idea niepodległości są wartością pierwszoplanową. Autorzy – wybitni naukowcy – zaapelują o myślenie pozbawione złudzeń, chłodno skalkulowane, skutkujące podejmowaniem działań realnie zwiększających potencjał obronny Polski relatywnie niskimi nakładami finansowymi. Działania nieregularne – rozumiane jako metoda – to także wyraźny sygnał dla każdego, kto chciałby integralność terytorialną naszego kraju naruszyć. Sądzę także, że w świecie głębokich zawirowań, niepewności polityczno-ekonomiczno-militarnej, w obliczu potęgi „kultury globalnej ponowoczesności” i prób wywyższania się niektórych państw, jest to realna odpowiedź na realne problemy i zagrożenia.


DR HAB. PROF. NDZW. MARIUSZ Z. JĘDRZEJKO

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Działania nieregularne. Klucz do niepokonalnej potęgi obronnej Polski w XXI wieku
Twoja ocena
Ocena ogólna