Opinie o Nas

Dziewczyny z Wołynia. Prawdziwe historie

  • -33%

Dostępność:

29,98 zł 44,90 zł Oszczędzasz 14,92 zł

Dzieci przetrwały rzeź. Teraz opowiadają historię zamordowanych rodziców i dziadków.


Rozalia miała osiem lat, gdy schowana w piwnicy słyszała ostatnie słowa umierającej matki i siostry.


Zofia pamięta złowieszczą przestrogę - „Jutro ma was tu nie być. Będą mordowali"". Tak ostrzega ich wiejska położna, Ukrainka. Nikt w to nie wierzy. Pogrom przetrwa jedynie garstka.


Teodora uczestniczyła we mszy, kiedy Ukraińcy zaatakowali kościół w Kisielinie. Uratowała się z płonącej dzwonnicy. To jest jej pierwsze spotkanie z banderowcami. Niestety nie ostatnie.


W 1939 roku sielskie życie na Wołyniu się kończy. Polska upada, zmieniający się okupanci sieją postrach. Jednak największe zagrożenie przychodzi ze strony, z której nikt się tego nie spodziewał. Sąsiadów. Kumów. Ukraińców. Wiedzeni banderowską wizja Ukrainy zaczynają mordować Polaków.Wołyńskie dziewczęta były jeszcze dziećmi, gdy rozpoczął się pogrom. Widziały śmierć rodziców, braci, sióstr i rzeź całych wsi. Słyszały błagania bezbronnych ofiar opętanych szałem mordu Ukraińców. Z dnia na dzień straciły nie tylko najbliższych, ale również swoją ojcowiznę.Nowa książka autorki bestsellerowych Dziewczyn z Powstania, Dziewczyn z Syberii i Dziewczyn z Solidarności.Więcej informacji
Data wydania 4 lip 2018
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Dziewczyny z Wołynia. Prawdziwe historie