Opinie o Nas
  • -16%

Egypt Station (Deluxe Limited Edition) (2 Vinyl)

Dostępność:

209,50 zł 249,99 zł Oszczędzasz 40,49 zł
Paul McCartney zaprasza na muzyczną podróż z „Egypt Station”.

Tytuł krążka nosi również jeden z obrazów namalowanych przez Paula McCartneya. To pierwsze nowe wydawnictwo legendarnego muzyka od wydanej w 2013 roku płyty „NEW”. Pierwsze dwa single z albumu to „I Don’t Know” oraz „Come On To Me”. Producentem krążka jest Greg Kurstin (Adele, Beck, Foo Fighters). Sesje nagraniowe odbywały się w Los Angeles, Londynie oraz Sussex.

– „Bardzo podoba mi się połączenie słów „Egypt Station”. Przypomina mi to czasy, w których muzycy robili albumy z prawdziwego zdarzenia, a nie zbiory przypadkowych piosenek. „Egypt Station” rozpoczyna się jak podróż na stacji z pierwszą piosenką, a każdy kolejny utwór to nowy przystanek na trasie. Piosenki stworzyłem wokół tego pomysłu. Myślę, że to wymarzona lokalizacja, z której emanuje muzyka” – opowiada artysta.

Zgodnie z zapowiedziami autora płyty, „Egypt Station” to fascynująca podróż z 14 utworami, która zaczyna i kończy się instrumentalnymi „Station I” oraz „Station II”. Każdy kawałek opowiada o miejscu lub momencie, by potem przenieść słuchacza do kolejnego przystanku. Wśród nich znajduje się akustyczna medytacja na temat zadowolenia z bieżącej chwili „Happy With You”, ponadczasowy hymn, który pasowałby do każdego albumu z każdego okresu twórczości McCartneya „People Want Peace” oraz epicki, wielowymiarowy, 7-minutowy kawałek, który nawiązuje do dużych projektów artysty „Despite Repeated Warnings”. Rezultat to kalejdoskop klasycznych, ale zarazem współczesnych melodii oraz wyjątkowej wrażliwości tekstowej, z której słynie Paul.

Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Egypt Station (Deluxe Limited Edition) (2 Vinyl)
1. Opening Station
2. I Don't Know
3. Come On to Me
4. Happy With You
5. Who Cares
6. Fuh You
7. Confidante
8. People Want Peace
1. Hand in Hand
2. Dominoes
3. Back in Brazil
4. Do It Now
5. Caesar Rock
6. Despite Repeated Warnings
7. Station II
8. Hunt You Down/Naked/C-Link