Einfluss (Vinyl)

  • -13%
 

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
139,00 zł 159,99 zł Oszczędzasz 20,99 zł
Hans-Joachim Roedelius to jeden z prekursorów muzyki neoklasycznej i “Krautrocka”. Jest wybitną osobistością w historii XX-wiecznej muzyki elektronicznej i ambientu. Mówi się, że był inspiracją dla Davida Bowiego i Briana Eno. Wraz ze swoimi zespołami - Cluster i Harmonia, odegrał istotną rolę w rozwoju tych gatunków w latach 60 i 70.

Roedelius został ukształtowany przez polityczną i społeczną rewolucję późnych lat 60 i początku 70. Dziś może poszczycić się ponad setką wydanych albumów, a także współpracą z wieloma interesującymi artystami – od długoletniego kompana Dietera Moebiusa, przez światowej sławy Briana Eno, po przedstawicieli młodszego pokolenia – jak chociażby Tim Story.

Arnold Kasar jest prawie trzydzieści lat młodszy od Roedeliusa i wywodzi się z berlińskiej sceny crossover lat 90. Kasar połączył EDM z jazzem. Współpracował z Micatone, Nylon oraz Friedrichem Lichtensteinem. Ma swój wkład, jako muzyk sesyjny, aranżer lub producent, w wiele płyt wydanych przez wpływowy berliński label - Sonar Kollektiv.

Kasar jest klasycznie wykształconym pianistą, zaś Roedelius nigdy nie nauczył się nawet czytać nut. Choć ich podejście do muzyki jest zgoła odmienne, łączy ich wielka otwartość i chęć do eksperymentowania.

Fakt, że artyści należą do dwóch kompletnie innych światów i pokoleń jest niewątpliwie jednym z czynników które sprawiają, że ich współpraca ma w sobie coś magicznego.

Tytuł “Einfluss” to kombinacja słów Ein (Jeden) i Fluss (Przepływ, flow). Oznacza to, utwory były nagrywane w jednym podejściu.

Między muzykami wytworzyła się chemia, słyszalna w delikatnych tematach fortepianowych oraz klimatycznych dźwiękach elektronicznych. Podczas sesji, obaj artyści grali na fortepianie. Dodatkowo, Kasar obsługiwał instrument elektroniczne. W trzy dni skomponowanych zostało około 30 utworów. Podczas pracy, artystami kierowały intuicja i swoboda działania.

Na “Einfluss” nie chodzi o technologię, precesję, ani strukturę. Chodzi o swobodę i intuicję. Tam, gdzie inni muzycy pragną ścisłej kontroli, Roedelius i Kasar pozwalają swojej wenie płynąć. Dzięki temu, każdy z nich jest w stanie reagować na dźwięki partnera w nieszablonowy sposób. Nie ma tu miejsca na wirtuozerskie, czy kompozytorskie popisy. Zamiast tego, słuchacz dostaje zaproszenie na wielką podróż w nieznane.

“Wyjątkową rzeczą związaną z tym albumem jest fakt, iż naszym celem nie było stworzenie niczego wyjątkowego”, uśmiecha się Roedelius.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Einfluss (Vinyl)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. Rolling
2. On The Fly
3. Rohstoff
4. Finne
5. Blaupause
6. Black White Felt
7. Venta
8. Wiese
9. Aare
10. Wehra
1. Mollmaterial
2. Ybbs
3. Neris
4. Asco
5. Volturno
6. Piave
7. Lullaby
8. Restonica
9. Sula