Eventide

  • -18%
 

Dostępność:

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny – produkt nie jest obecnie osiągalny u żadnego z naszych dostawców. Zawsze możliwy jest dodruk, wznowienie lub reedycja tytułu, o ile wydawca podejmie taką decyzję. Dzięki bieżącej aktualizacji naszej oferty planowana data ponownej sprzedaży takiego tytułu znajdzie się przy jego opisie.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
49,00 zł 59,99 zł Oszczędzasz 10,99 zł
1. Tallis: Te Lucis Ante Terminum, Festal
2. Hymn To The Fallen
3. Hawes: Reflexionem
4. Sandé: Where I Sleep
5. Whitacre: The Seal Lullaby
6. Gjeilo: Second Eve
7. Hawes: Quanta Qualia
8. Underneath The Stars
9. Mealor: Locus Iste
10. Britten: Corpus Christi Carol
11. Jenkins: Benedictus
12. Bruckner: Os Justi
13. Traditional: Steal Away
14. Biebl: Ave Maria
15. O Magnum Mysterium
16. Te Lucis Ante Terminum, Pentecostal Tone
Osiem niezwykłych głosów - jedno, perfekcyjne brzmienie.

"Jedna z najbardziej udanych produkcji " BBC Radio 3

"Wyjątkowo urocze i pełne świeżości" Melvyn Bragg

"Cóż za utalentowany zespół" John Rutter

"Prezencja, charakter, porozumienie" The Telegraph 



Zespół Voice8 debiutuje w wytwórni Decca niezwykłym albumem Eventide. Ośmioro młodych śpiewaków tworzących jedno doskonałe brzmienie w bardzo nowoczesny sposób interpretuje zadziwiające opracowania repertuaru wokalnego od chorału gregoriańskiego po utwory Paula Mealora i od muzyki do Szeregowca Ryana do utworów Emeli Sandé.



Album Eventide (dosłownie: pora zmierzchu) spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem rynku. Ten album przywołuje magiczną porę między dniem a nocą, czas ukojenia, czas odnajdywania spokoju i wytchnienia, którego wszyscy poszukujemy. Osiem doskonale połączonych głosów przeplata się z zapadającymi w pamięć melodiami granymi przez wiolonczelę, harfę i saksofon tworząc niezwykłą aurę dźwiękową, która uspokaja, wciąga, inspiruje. 



Przywołując ducha słynnego albumu Officium, zrealizowanego przez Jana Garbarka i Hilliard Ensemble, będącego jednym z najbardziej udanych albumów klasycznych lat 90. zespół Voices8 wraz z saksofonistą Christianem Forshawem tworzy własny, uwodzicielski świat dźwiękowy interpretując aranżacje łacińskiego hymnu Te lucis ante terminum czy utwór Tallisa napisany do tego samego tekstu.

Bogaty program tego albumu obejmuje całą przestrzeń od chorału do najnowszego opracowania utworu Johna Williamsa “Hymn to the Fallen” z nagrodzonej Grammy Award muzyki do filmu Szeregowiec Ryan (Saving Private Ryan). Album zawiera również niezwykłe, nigdy dotąd niewykonywane opracowanie “Where I sleep” Emeli Sandé, kompozycję Seconde Eve Ola Gjeilo, wschodzącej norweskiej gwiazdy kompozytorskiej, jak też wyrafinowane O magnum mysterium Mortena Lauridsena i ostatnie utwory Erica Whitacre'a i Paula Mealora, kompozytora ślubów królewskich. 



Zespół bardzo wiele podróżuje, dając koncerty i prowadząc warsztaty na całym świecie, także w miejscach dotkniętych kataklizmami, gdzie muzyka może przynieść ludziom prawdziwe ukojenie i pociechę. W 2014 planowane są trasy koncertowe po Europie, USA, Azji i Bliskim Wschodzie.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Eventide
Twoja ocena
Ocena ogólna