Falaise 1944 (edycja specjalna)

  • -15%
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
38,17 zł 44,90 zł Oszczędzasz 6,73 zł
Po udanym lądowaniu w Normandii w czerwcu 1944 roku alianci natrafili na twardy opór Niemców. Aż dwa miesiące zajęło im rozszerzenie przyczółków i wypychanie przeciwnika z tej krainy geograficznej. Kluczem do dalszego marszu w głąb Francji było opanowanie rejonu Falaise i okrążenie wojsk niemieckich wycofujących się z Normandii na południowy wschód. To zadanie przypadło oddziałom kanadyjskim i polskiej 1. Dywizji Pancernej gen. Stanisława Maczka.

W bitwie rozegranej między 8 a 22 sierpnia 1944 roku Polacy wykazali się wielką odwagą, sprawnością i wolą walki. Odegrali rolę, jak powiedział sławny brytyjski marszałek Bernard Law Montgomery, „korka od butelki”. Do legendy przeszła obrona przez żołnierzy gen. Maczka pasma wzgórz Mont Ormel w pobliżu Falaise, zwanego Maczugą, którędy uciekały z kotła oddziały Wehrmachtu i SS. Tamtejsze drogi zasłały spalone i rozbite przez Polaków czołgi, transportery opancerzone, ciężarówki, wozy konne, a także zwłoki wielu zabitych Niemców. Do polskiej niewoli dostał się dowódca niemieckiego korpusu, generał Elfeldt.

W efekcie zwycięstwa pod Falaise alianci podjęli szybki marsz na wschód, wyzwalając Francję. Tę bitwę barwnie opisuje Jadwiga Nadzieja.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Falaise 1944 (edycja specjalna)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.