Fantasy Island Limited Edition (Vinyl)

 

Dostępność:

Wysyłamy w 5-7 dni

Wysyłamy w 5-7 dni – to znaczy, że takiego produktu nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 5-7 dni roboczych. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
116,50 zł 125,00 zł Oszczędzasz 8,50 zł
Na swoim rozwibrowanym, eklektycznym, dziewiątym studyjnym albumie Clinic - zespół, który nosił maski chirurgiczne, zanim stało się to wymogiem, zabiera słuchaczy na 'Fantasy Island' w tropikalny klimat.'Fantasy Island' zostało nagrane w starym studiu na Merseyside latem 2019 roku. Ich ostatni album 'Wheeltappers and Shunter' z 2019 roku, pokazał zespół satyrycznie traktujący brytyjską kulturę i pogrążający się w nostalgii lat siedemdziesiątych. Tym razem przyjmują "ideę patrzenia na przyszłość i różne kierunki w jakie może się ona rozwinąć", z ich najbardziej elektroniczną i popową płytą do tej pory. "Clinic patrzą w jaśniejszą przyszłość. To bardzo pozytywny album" - ujawnia Hartley, który dzieli obowiązki pisania piosenek z Ade Blackburnem. "To bardziej globalna, międzynarodowa i skierowana na zewnątrz płyta" - mówi. "Czyste, niebieskie horyzonty. Nowy odważny świat!".Nawiązując do "Things to Come" H.G. Wellsa, "The Medium is the Massage" Marshalla McLuhana i "Sombrero Fallout" Richarda Brautigana, tematy, które Clinic zgłębiają na tym albumie to czas, muzyka i rozrywka. Wierzą, że na rynku istnieje luka dla "rozrywkowych albumów" i duet z Liverpoolu dostarcza tego w nadmiarze. Clinic przeszli na funky disco, poszerzając swoją dźwiękową paletę o kilka nowych gadżetów, w tym elektroniczną maszynę basową, perkusyjną z lat 70-tych, cyfrowy instrument dęty Casio i dyskotekową perkusję. Ten sprzęt wysuwa się na pierwszy plan w centralnym punkcie 'Fantasy Island', niesamowitym "Refractions (In the Rain)", który nawiązuje do Human League ze swoimi ostrymi liniami syntezatorów i tanecznymi bitami, z groove'ową, swawolną powagą, którą Clinic zawsze wnosi na imprezę."To puszka koktajlu owocowego" - mówi Hartley, a 'Fantasy Island' ma zdecydowanie lżejsze, bardziej egzotyczne brzmienie w porównaniu z ostatnimi dokonaniami zespołu. Oprócz Human League, na płycie słychać też wpływy Fun Boy Three, Kid Creole and the Coconuts i muzyki pop z wczesnych lat 80-tych, ale także miksów z taśm Italian Cosmic Disco i prymitywnych elementów buskerskich, takich jak Memphis Jug Band i starego bluesa, które równoważą brzmienie i nadają 'Fantasy Island' surowej energii. Tylko Clinic są w stanie połączyć te rozbieżne odniesienia w spójną, porywającą całość. Album został zmiksowany w zeszłym roku przez Claudiusa Mittendorfera, który pracował z Neon Indian i wieloma znakomitościami muzyki pop.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Fantasy Island Limited Edition (Vinyl)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.