Farsalos 48 p.n.e. (edycja specjalna)

 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
38,17 zł Oszczędzasz 6,73 zł

Najniższa cena z 30 dni przed wprowadzeniem ceny aktualnej: 44,90 zł.

W książce Romualda Romańskiego Farsalos 48 p.n.e. , wznowionej w popularnej serii „Historyczne Bitwy” Wydawnictwa Bellona i dostępnej w księgarni internetowej swiatksiazki.pl, ukazane zostały przyczyny, przebieg i konsekwencje jednej z największych bitew stoczonych w czasach starożytnych. Jej wynik zdecydował nie tylko o losach Juliusza Cezara i Gnejusza Pompejusza, ale także o ustroju rzymskiej republiki.


Bratobójcza bitwa dwóch wielkich wodzów i polityków rzymskich, która wpłynęła na losy świata.


Niezwykle plastyczny i realistyczny opis zmagań wojsk Juliusza Cezara i Gnejusza Pompejusza w okresie wojny domowej w Rzymie. Obaj stroili się w szaty obrońców republiki, choć od wielu lat nie szanowali jej ustroju, próbując zapewnić sobie siłą jak największą władzę.
Podczas bitwy legioniści rzymscy walczący pod ich rozkazami przeciwko sobie nie żałowali wysiłku i krwi, by odnieść zwycięstwo. Ze swymi wodzami związali się bowiem na śmierć i życie. Wiedzieli, że w razie przegranej nie będzie litości dla przegranych.
Geniusz wojskowy Cezara w tym starciu okazał się kartą nie do przebicia. Pokonał on swego największego wroga i stał się faktycznym władcą ogromnego państwa, jakim był Rzym. Twardy krok żołnierzy jego zwycięskich legionów wieszczył jednak koniec republiki i początek pryncypatu, a potem cesarstwa. Wynik bitwy pod Farsalos zaważył na losach świata. Warto więc dowiedzieć się o niej więcej. Książkę można nabyć na swiatksiazki.pl.


Romuald Romański był prawnikiem, historykiem i pisarzem. Napisał kilkanaście popularnonaukowych książek historycznych. Zainteresowanie starożytnością zaowocowało publikacją Farsalos 48 p.n.e. oraz powieściami o charakterze historyczno-przygodowym: Klęska Amona i Zemsta Amona, których akcja rozgrywa się w starożytnych Tebach i Jerozolimie. Duży sukces odniosły zbiory esejów: Niewyjaśnione zagadki historii Polski, Niewyjaśnione zagadki historii świata oraz Błędy, które zmieniły bieg historii.
Zmarł 24 marca 2017 roku.


Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Farsalos 48 p.n.e. (edycja specjalna)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.