Opinie o Nas

Fiamma Del Bel Canto

  • -16%

Dostępność:

Produkt niedostępny

Produkt niedostępny – produkt nie jest obecnie osiągalny u żadnego z naszych dostawców. Zawsze możliwy jest dodruk, wznowienie lub reedycja tytułu, o ile wydawca podejmie taką decyzję. Dzięki bieżącej aktualizacji naszej oferty planowana data ponownej sprzedaży takiego tytułu znajdzie się przy jego opisie.

Zamówienia: 0 - 69,99 PLN > 69,99 PLN Czas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł 0 zł 1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online) 16.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online) 12.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem) 13.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Paczka w RUCHU (Płatność online) 7.99 zł 0 zł 2-3 dni robocze
Wysyłka zagraniczna Sprawdź szczegóły >
54,50 zł 64,99 zł Oszczędzasz 10,49 zł

Diana Damrau w swoim pierwszym solowym albumie poświęconym w całości operze włoskiej, za punkt wyjścia do eksploracji teatralnych i muzycznych pasji prowadzących do dramatu werystycznego w latach 90. XIX stulecia, obiera złoty wiek bel canto z początku wieku. Fiamma del Belcanto jest dla niej niczym pochodnia muzycznych emocji, przekazywana przez włoskich kompozytorów z pokolenia na pokolenie.


Dzieła Donizettiego, Belliniego i Rossiniego goszczą w ostatnich latach wyjątkowo często w repertuarze Diany Damrau, od czasu gdy artystka przeszła od koloraturowych arii Mozarta i Straussa do dojrzałych kreacji wspaniałych włoskich heroin. Nagrania, których dokonała dla Erato, zawierają już m.in. Łucję z Lammermooru Donizetti’ego oraz DVD z komedią Rossiniego Le Comte Ory z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.

Gdy Damrau śpiewała w La somnambula Belliniego w Metropolitan Opera w 2014 r., New York Observer opisał ją jako „idealna Amina… lśniąca perłowym blaskiem”. Finałowa scena z tej opery znalazła się w niniejszym albumie, wraz z porywającą sceną szaleństwa Elviry z I puritani tego samego kompozytora. W repertuarze płyty, Donizettiego reprezentują sceny, pochodzące z dwóch jego oper, których Damrau nie wykonywała jeszcze na deskach teatru: Maria Stuarda oraz rzadko wystawiana Rosmonda d’Inghilterra. Słyszymy także dzieła Verdiego, Pucciniego i Leoncavalla.


Opery bel canto wymagają od solisty wyjątkowej wirtuozerii, ale także wyrafinowanego smaku muzycznego i umiejętności kontrolowania natężenia ekspresji. Dla „wiodącej sopranistki koloraturowej świata” (New York Sun), Diany Damrau, to idealne wyzwanie. „Różnorodność technik – niewiarygodnie wysokie i niskie nuty, szeroka skala dynamiczna i kolorystyczna w muzyce Donizetti’ego i Belliniego – nie są celem samym w sobie, ale wyrażają prawdziwe emocje”, mówi Diana Damrau i dodaje: „Ważne jest, aby wykonując repertuar opery włoskiej mieć zawsze w pamięci, że odzwierciedla ona uczucia, uwzględnia nasze pragnienia i zmusza nas do zajrzenia w te przepaści, ponad którymi w codziennym życiu wolimy przechodzić niepostrzeżenie”.


Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Fiamma Del Bel Canto
Twoja ocena
Ocena ogólna