Fotografowie z Gór Kaczawskich do 1945 r.

 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
41,00 zł 50,00 zł Oszczędzasz 9,00 zł
Książka zawiera biogramy zawodowych fotografów z terenu Legnicy, powiatów bolesławieckiego, jaworskiego i złotoryjskiego. Podstawą źródłową niniejszej pracy są ogłoszenia prasowe.

Najciekawsze są te informujące o otwarciu zakładu fotograficznego, jego sprzedaży lub zmianie adresu. W początkowym okresie istnienia fotografii zawierają one także ceny. Autorzy opracowania informacji szukali także w księgach adresowych i księgach urzędów stanu cywilnego, a także księgach metrykalnych miejscowych parafii ewangelickich. Ważnym źródłem są same zdjęcia fotografów – wykonane na cienkim papierze były naklejane na kartoniki, które wykorzystywano jako reklamę. Zawierają one informacje o adresie zakładu, filiach, jakie prowadził fotograf, posiadanych nagrodach i poprzednim właścicielu.

Wśród sportretowanych fotografów znaleźli się m.in.: Max Srocka, Emil Bogacki, Rudolf Foglar (wszyscy trzej z Legnicy), jeden z najważniejszych śląskich fotografów Franz Pietschmann, który działał najpierw w Jaworze, Brodach i Strzegomiu, a później przeprowadził się do Kamiennej Góry, a także Eduard Scholz, założyciel zakładu fotograficznego w Bolesławcu, którego dzieło kontynuowali jego syn, a później wnuki.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Fotografowie z Gór Kaczawskich do 1945 r.
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.