Further Compilations (Vinyl)

 

Dostępność:

Wysyłamy w 5-7 dni

Wysyłamy w 5-7 dni – to znaczy, że takiego produktu nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 5-7 dni roboczych. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
102,00 zł 109,50 zł Oszczędzasz 7,50 zł
Drugi solowy album byłego lidera kultowej formacji brytyjskiej Pulp, który po okresie rodzinnej sielanki w Paryżu wraca - jako pan w wieku średnim - do tematów bardziej seksownych, wpisanych w zmysłowy hardrockowy idiom z okolic Iggy Popa i Davida Bowiego.

Jedni starzeją się bez godności w sposób obrzydliwy, budzący odruch wymiotny (choćby te wszystkie podstarzałe pudlowłose zespoły hardrockowe z lat 80.). Inni, ci wybrańcy rock'n'rollowej muzy, robią dokładnie to samo w sposób fascynujący, czego przykładem mogą być Stonesi, Lou Reed, Iggy Pop czy David Bowie. Cocker - który ma już za sobą 30 lat pracy na scenie - w sposób naturalny wpisuje się na tę drugą listę. Być może pan J. zdawał się być pogodzony ze swym wiekiem i statusem męża i tatusia z romantycznego Paryża na pierwszej solowej płycie „Jarvis" (2006). Ale to był pozór (choć płyta była świetna, a nawet urzekająca swą teatralnie eksponowaną dojrzałością). Jednak rockerzy tego typu zawsze - po chwilach samooszukiwania się w domowym zaciszu - wybierają niedojrzałość, tyle że w pewnym wieku traktują ją jako pole walki między młodzieńczymi nieograniczonymi możliwościami i fantazjami wieku średniego. „Further Complications" porusza się ze swobodą zaprawionego w bojach kondotiera po tym polu walki, który po latach utożsamia się w pełni ze swymi dawnymi wielkimi nauczycielami i mentorami. Imiona i nazwiska ich zostały już wymienione, może poza Markiem Bolanem („Pilchard"), a na płycie nie trudno wychwycić echa „Ziggy Stardusta" i „Young Americans", „Transformer" i „Berlin", „Fun House" (w utworze „Hardwrecker" gra dawny saksofonista The Stooges) czy punk rockowej rewolty roku 1977 („Caucasian Blues"). Cocker jasno daje do zrozumienia - po raz n-ty zresztą - że era prawdziwego rocka trwała tylko 10 lat: od debiutu Velvet Underground do debiutu Sex Pistols. Jeśli ktoś pofatyguje się, by jeszcze raz uważnie przesłuchać stare płyty Pulp, zrozumie to w lot. A reszta jest milczeniem, a to milczenie w pełni podziela producent albumu, Steve Albini, który zęby zjadł na czułym i gniewnym kultywowaniu tej tradycji.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Further Compilations (Vinyl)
Twoja ocena
Ocena ogólna
1. Further Complications
2. Angela
3. Pilchard
4. Leftovers
5. I Never Said I Was Deep
6. Homewrecker!
7. Hold Still
8. Fuckingsong
9. Caucasian Blues
10. Slush