Opinie o Nas

Dostępność:

100,50 zł 119,99 zł Oszczędzasz 19,49 zł
Trzecia płyta Two Door Cinema Club. Prace nad utworami trwały parę lat, ponieważ muzycy musieli zrobić sobie przerwę, aby zniwelować panujące wewnątrz zespołu napięcia. Sposobem na to było między innymi osiedlenie się w różnych częściach świata (Portland - Alex, Los Angeles – Kevin Baird, Londyn - Sam Halliday). W końcu zaczęli wymieniać się pomysłami przez emaile. Z czasem doszło do spotkania i skomponowania materiału na album "Gameshow" oraz nagrania go w LA.

Wydawnictwo promuje piosenka "Are We Ready? (Wreck)". Łącząca popową przebojowość i chwytliwość z niezależnym gitarowym rockiem, taneczność z powagą, a nawet lekką desperacją kompozycja...

"Pisząc nowe utwory natrafiłem na niemieckie słowo "weltschmertz", oznaczające mniej więcej, że ktoś nie jest w stanie dojść do ładu z otaczającym go światem – wyjaśnia wokalista Alex Trimble. – "Are We Ready? (Wreck)" to ja, który jednak nie atakuje świata, lecz podkreślający, dlaczego go nie rozumiem i do niego nie pasuję”. To pierwsza premierowa piosenka Two Door Cinema Club od 2013 roku, kiedy ukazała się EP-ka "Changing Of The Seasons".

Nagrania piosenek odbyły się w Los Angeles, zaś za ich produkcję odpowiadał sam Jacknife Lee (m.in. REM, U2, Bloc Party). Za inspirację muzykom posłużyły dokonania Prince'a, Davida Bowiego, Chic, krautrock, neo soul, nowoczesny pop. Całość to obraz pogmatwanej współczesności z mnóstwem lęków, niepewności i pytań, na które trudno znaleźć odpowiedzi.

Więcej informacji
Data wydania 14 paź 2016
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Gameshow (Vinyl)