Opinie o Nas

Gdzieś, kiedyś ...

  • -20%
  • nowość
  • Bestseller

Dostępność:

26,39 zł 32,99 zł Oszczędzasz 6,60 zł
Drugi autorski album Piotra Figla to kronika jego dokonań z drugiej połowy lat 70. Tematy znane z filmów oraz instrumentalne wersje piosenek pisanych m.in. dla Ireny Jarockiej spotykają się z specjalnie napisanymi na tą okazję utworami. Wszystko w cudownym, soulowo-funkowym sosie z pulsującą sekcją rytmiczną, słodkimi smyczkami i syntezatorem w roli głównej.

Piotr Figiel, ceniony kompozytor i aranżer muzyki rozrywkowej, znany m.in. ze współpracy z Urszulą Sipińska i Ireną Jarocką, zajmował się także twórczością instrumentalną. Po debiutanckim albumie „Piotr” (1972), na którym artysta dał wyraz swojej fascynacji brzmieniem organów Hammonda przyszedł czas na kolejną technologiczną nowość: syntezator. To on, wraz z lirycznym pianem Fendera, nadaje ton całej płycie „Gdzieś, kiedyś”, wypełnionej po brzegi doskonała miksturą funku, soulu i popu. To dynamiczna, kolorowa wycieczka, podczas której można spotkać Krzysztofa Cugowskiego w roli Jamesa Bonda, Novi Singers niczym chórek Stevie Wondera oraz Włodzimierza Wińskiego (Spisek, Alex Band) ze śpiewnymi solówkami saksofonu.

„Gdzieś, kiedyś” ukazuje się po raz pierwszy na płycie CD, wzbogacone o ścieżkę dźwiękową z telewizyjnego filmu „Coś za coś” Agnieszki Holland, zrealizowaną w tym samym okresie. W książeczce krótki tekst na temat nagrań oraz unikatowe zdjęcia z epoki.

Więcej informacji
Data wydania 13 wrz 2019
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Gdzieś, kiedyś ...
1. Refleksja
2. Gdzieś, kiedyś
3. Agent 008     
4. Być narzeczoną twa
5. Na złamanie karku
6. Dzień dobry panie Wonder
7. Powrócisz tu
8. Czas nocy      
9. Niewiernej dziewczynie
10. Nokaut        
11. Wszystko dam, BONUS TRACKS
12. Coś za coś #1
13. Coś za coś #2
14. Coś za coś #3
15. Coś za coś #4
16. Coś za coś #5
17. Coś za coś #6
18. Coś za coś #7
19. Coś za coś #8