Głupcy umierają

  • Zapowiedź
 

Dostępny od:

2023-06-14

2023-06-14 – to znaczy, że dany tytuł jest zapowiedzią lub jest planowany jego dodruk i jeszcze nie pojawił się w sprzedaży, ale możemy już przyjmować na niego zamówienia. W informacji o produkcie podajemy zaplanowaną przez wydawcę datę premiery / dodruku. Przy wyliczaniu terminu realizacji zamówienia zawierającego zapowiedzi / dodruki, musisz zatem brać pod uwagę zaplanowaną datę pojawienia się produktu na rynku + czas potrzebny nam na sprowadzenie produktu od dostawcy + czas dostawy.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
36,75 zł Oszczędzasz 13,15 zł

Najniższa cena z 30 dni przed wprowadzeniem ceny aktualnej: 32,44 zł.

NAJWYBITNIEJSZA, OBOK „OJCA CHRZESTNEGO”, POWIEŚĆ MARIA PUZO.
WZNOWIENIE W RAMACH NOWEJ EDYCJI WSZYSTKICH DZIEŁ PISARZA, W PIĘKNEJ SZACIE GRAFICZNEJ.
KSIĄŻKA, KTÓRĄ SAM AUTOR UWAŻAŁ ZA SWOJĄ NAJLEPSZĄ.
PRAWA DO PIERWSZEGO WYDANIA TEGO BESTSELLERA W OPRAWIE MIĘKKIEJ ZOSTAŁY W 1978 ROKU SPRZEDANE ZA REKORDOWE WÓWCZAS 2,55 MILIONA DOLARÓW!

Wyznanie nałogowego gracza, pisarza i scenarzysty, męża kochającego bez poczucia winy inną kobietę, człowieka, dla którego najwyższą wartością jest życie samo w sobie.

John Merlyn, Cully Cross i Jordan Hawley poznają się w hotelu Xanadu w Las Vegas, gdzie przez kilka tygodni spędzają czas na grze w kasynie i uganianiu się za kobietami. Choć nigdy wcześniej nie mieli ze sobą do czynienia, szybko zawiązuje się między nimi przyjaźń. Pewnego wieczoru, po pokonaniu w bakarata samego właściciela kasyna, Alfreda Gronevelta, i wygraniu pięciuset tysięcy dolarów, Hawley popełnia samobójstwo w swoim pokoju.

Po śmierci przyjaciela Merlyn, urzędnik państwowy i aspirujący pisarz, wraca do swojej rodziny w Nowym Jorku i próbuje wiązać koniec z końcem. Choć ma posadę rekrutera w Armii Stanów Zjednoczonych, staje przed widmem bankructwa. Wtedy kolega z pracy namawia go, by zaczął brać łapówki od bogatych rodziców chcących uchronić synów przed poborem do wojska.

Tymczasem Cross decyduje się pozostać w Vegas na stałe, a jego talent do hazardu i wrodzony spryt zwracają uwagę Gronevelta. Szybko zostaje asystentem właściciela kasyna i zdobywa coraz większe wpływy w mieście. Kiedy przestępczy proceder Merlyna ściąga na niego uwagę służb, skorumpowanemu urzędnikowi marzącemu o pisarskiej karierze przychodzi do głowy tylko jedna osoba, która może mu pomóc…

Porywająca opowieść o ludzkim zamiłowaniu do władzy, brutalności i przepychu.
„Library Journal”
Przekonująca i fascynująca. Puzo ma naturalny talent narracyjny i jest w nim balzakowska fascynacja kulisami działalności przemysłu hazardowego.
„Wall Street Journal”
Niezapomniana… Pochłonie was do reszty!
„Cosmopolitan”

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Głupcy umierają
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.