Godnio pieśń

 

Dostępność:

Wysyłamy w 14 dni

Wysyłamy w 14 dni – to znaczy, że takiego produktu nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to w zależności od podanej dostępności 10, 14, 15 lub 21 dni roboczych. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 69,99 PLN>69,99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)4.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)4.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
23,00 zł 28,00 zł Oszczędzasz 5,00 zł
"Godnio pieśń" to śląski przekład klasycznego dzieła bożonarodzeniowego Charlesa Dickensa "A Christmas Carol" (pol. "Opowieść wigilijna") dokonany przez Grzegorza Kulika. Książka ilustrowana jest obrazkami Johna Leecha z pierwszego angielskiego wydania z 1843 roku.

Fragmenty:

Co to som do ciebie Gody, jak niy ino czas płacynio rachonkow, jak żeś je bez piniyndzy? Czas, jak widzisz, żeś je ô rok starszy, ale ani trocha bogatszy! Czas, jak po kludzyniu ksiong bez dwanoście miesiyncy, widzisz, iże niy mosz ani ceskigo profitu! Keby moje pragniynia sie społniyły – pedzioł Scrooge zgorszony – kożdy cymboł, co godo „Radosnych Godow”, winiyn być uwarzony we makowkach i wrażony do ziymie ze patykym jymioły we sercu. Tak by było!Straszny głos ryknoł we antryju:

– Prziniyście sam kofer ôd panoczka Scrooge’a! – I pokozoł sie w nim som dyrechtor. Dziwoł sie na tego panoczka Scrooge’a ôkropicznie z gory i wkludzioł go w nojgorszo launa, jak podali sie rynce. Przeszli potym do ôszkliwyj studnie, co ôstała z nojlepszyj izby, jako świat widzioł, kaj ôd zimy mapy na ścianach i globy na ôknach wyglondały choby ze wosku. Tam wyciong zbonek cudacznie lekigo wina i koncek cudacznie ciynżkigo kołocza, i doł je bajtlom. Posłoł bedyntra po szklonka „czegoś” dlo briftryjgra, ale tyn podziynkowoł, bo jeźli to to samo, co dostoł ôstatni roz, to ôn tego niy wypije. Kofer ôd panoczka Scrooge’a boł już prziwionzany do wiyrchu ôd kolasy, bajtle pożegnały sie ze dyrechtorym i z uciechom ôdjechały drogom, a spod koł wyskokowoł śniyg i czorne liście.

Grzegorz Kulik - ur. we 1983 r. w Bytomiu. Bloger, autor ślonskich przekłodow Euro Truck Simulator 2, Gwiezdnych Wojyn, platformy WordPress i inkszych. Promuje ślonsko mowa swojim kanałym „Chwila z godkom” we serwisie YouTube, kaj ekleruje jij prawidła.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Godnio pieśń
Twoja ocena
Ocena ogólna