Grigory Sokolov At Esterhazy Palace (2 CD/Blu-ray)

  • -15%
 

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
119,00 zł 139,99 zł Oszczędzasz 20,99 zł
Grigory Sokolov, jeden z największych współczesnych pianistów, wraca z nagraniem recitalu na żywo, dokonanym w miejscu z niezwykłą historią: w Haydnsaal Schloss Esterházy w Eisenstadt, gdzie Joseph Haydn mieszkał i pracował przez około trzy dekady. Artysta gra tutaj trzy Sonaty Josepha Haydna, cztery Impromptus D. 935 Franza Schuberta i obfity wybór bisów: Schubert, Rameau, Chopin, Griboyedov i Debussy!

W ostatnich dziesięcioleciach Grigory Sokolov występuje wyłącznie w recitalach solowych, prawdopodobnie frustrując niektórych swoich wielbicieli. Ten wielki rosyjski pianista, który zdobył światową sławę po wygraniu Międzynarodowego Konkursu im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie w 1966 roku (w wieku zaledwie szesnastu lat!) ogranicza również swoje działania do Europy, ponieważ nie lubi długich lotów i podróży. Ponadto, unika udzielania wywiadów, a ze światem zewnętrznym kontaktuje się najchętniej przez swojego managera. Ten swoisty dystans do zgiełku współczesnego świata sprawia, że podejście Sokolova do sztuki i – ogólnie – do życia jest zupełnie wyjątkowe. Artysta sam wybiera i układa programy swoich występów, więc jedynym i najlepszym sposobem by spróbować dowiedzieć się jak i dlaczego dokonuje swoich wyborów, jest słuchanie go. Grigory Sokolov z reguły nie podróżuje w dniu recitalu. Pojawia się w miejscu koncertu zwykle dzień wcześniej, wymagając by sala koncertowa była dostępna w nocy przed koncertem, by mógł odbyć tam pierwszą próbę. Następnego ranka ponownie ćwiczy w sali, by wrócić do niej jeszcze przed pojawieniem się publiczności, aby odbyć ostatnią już przed występem próbę. To zupełnie unikalne, pełne osobistego zaangażowania podejście sprawia, że każdy jego występ jest niezwykłym, muzycznym i duchowym przeżyciem.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Grigory Sokolov At Esterhazy Palace (2 CD/Blu-ray)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.