Hamartia (Vinyl EP)

 

Dostępność:

Wysyłamy w 5-7 dni

Wysyłamy w 5-7 dni – to znaczy, że takiego produktu nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 5-7 dni roboczych. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
Nasza cena 78,00 zł
„Hamartia” niczym splątana pajęczyna jest twórczą wizytówką Tribulation, zdobywcy dwóch szwedzkich nagród Grammy. Zespół grający nieokiełznanego death rocka, poruszającego się na granicy blacku oraz progresji, prezentuje EPkę, która jest pierwszym nagraniem z udziałem nowego gitarzysty, Josepha Tholla, który włączył się również w pisanie utworów.

Zespół Tribulation od pierwszych albumów poruszał się w cienistych ścieżkach undergroundu. Osiągnął mistrzostwo w pisaniu makabrycznych tekstów, które na płytach ilustrował niepokojącą ikonografią horroru. Z każdym kolejnym albumem grupa ewoluuje, dostarczając swoim słuchaczom zróżnicowanej i dynamicznej muzyki. Wraz z EP-ką „Hamartia” muzycy rozpoczną nowy rozdział swojej złowrogiej historii. „Hamartia” to wręcz szalone spojrzenie na muzykę taką, jakiej oczekują od zespołu zagorzali fani Szwedów. Wciąż ostre, mroczne i nasycone jadem utwory, potwierdzają solidność grupy. Jak podkreślają sami muzycy, nowy materiał jest bardziej cyniczny niż to, co oferowali dotychczas. „Hamartia” przenosi zespół jeszcze głębiej w mrok, a towarzyszą tej podróży potężne występy Zaarsa, Tholla, perkusisty Oscara Leandera i wokalisty/basisty Johannesa Anderssona. Jak zawsze enigmatyczna i niepokojąca, najnowsza mutacja Tribulation czerpie inspirację z tajemnych pojęć dobra, zła i przeznaczenia. „Hamartia to greckie słowo z czasów hellenistycznych, więc pochodzi z języka, w którym spisano wczesne Biblie” — tłumaczy tytułowy utwór Zaars. „Dosłownie oznacza to »chybić celu«”, ale w Nowym Testamencie i greckim tłumaczeniu Starego Testamentu przypisano temu słowu znaczenie »grzech«. Wzbudziło to moją ciekawość. Tekst utworu „Hamartia” opiera się na różnych interpretacjach tego słowa i różnych zmianach, jakim uległo. W Starym Testamencie niekoniecznie oznacza to to samo, co dla ludzi piszących Nowy Testament ponad tysiąc lat później”. Horror metalowego szaleństwa wychwycić można w utworze „Axis Mundi”, który wywodzi się ze świata fantasy, lirycznie łącząc w sobie historię idei, ideologii oraz wydarzenia XX wieku. Witch-doomowe dźwięki „Hemoclysm” to z kolei muzyczna podróż w najciemniejsze rejony undegroundu. EP-kę „Hamartia” zamyka cover utworu „Vegeance (The Pact) zespołu Blue Öyster Cult. Tribulation proponuje jednak zupełnie nowe podejście do klasyki, czyniąc ją kilkakrotnie cięższą, szorstką i hałaśliwą.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Hamartia (Vinyl EP)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. Hamartia    
2. Axis Mundi    
3. Hemoclysm    
4. Vengeance (The Pact)