Opinie o Nas

Harry Haft. Historia boksera z Bełchatowa. Od piekła Auschwitz do walki z Rockym Marciano

  • -32%
  • Polecamy

Dostępność:

27,06 zł 39,90 zł Oszczędzasz 12,84 zł

Hercka Haft, polski Żyd z Bełchatowa, miał czternaście lat, gdy wybuchła wojna, a szesnaście, gdy trafił do Auschwitz. W piekle na ziemi stracił bliskich i wiarę w Boga. Zmuszony do walki z innymi Żydami na gołe pięści stał się Animal Jew - żydowskim zwierzęciem dostarczającym rozrywki nazistowskim prominentom. Wiedział, że jego życie zależy od tego, czy wygra kolejną walkę. Stoczył ich siedemdziesiąt pięć.


Tak narodził się bokser - późniejszy Harry Haft.


Po ucieczce z marszu śmierci trafił do Ameryki. Jako jedyny biały trenował samotnie na Brooklynie. Walczył z przeciwnikami bez tytułów aż do dnia, gdy stanął na jednym ringu z niepokonanym mistrzem świata wagi ciężkiej - Rockym Marciano. Przed Haftem otworzyły się drzwi do wielkiej kariery, ale także do bezwzględnego świata gangsterów i mafii.


Alan Scott Haft z pasją opisuje losy swego ocalałego z Holokaustu ojca, który - wykorzystując ponadludzko rozwinięty instynkt przetrwania i nieugiętą wolę walki - został zawodowym bokserem. Cenę, jaką za to zapłacił, poznali tylko jego najbliżsi.


Na podstawie książki Barry Levinson - twórca takich obrazów jak Rain Man i Good Morning, Vietnam - reżyseruje film z Benem Fosterem w roli głównej.


Więcej informacji
Data wydania 2 paź 2019
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Harry Haft. Historia boksera z Bełchatowa. Od piekła Auschwitz do walki z Rockym Marciano