Opinie o Nas

Heizraum Ruska Strasse

  • -7%

Dostępność:

Wysyłamy w 5-7 dni

Wysyłamy w 5-7 dni – to znaczy, że takiego produktu nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 5-7 dni roboczych. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia: 0 - 69,99 PLN > 69,99 PLN Czas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł 0 zł 1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online) 16.99 zł 0 zł 1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online) 12.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem) 13.99 zł 0 zł 3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem) 4.99 zł 0 zł 1 dzień roboczy
Paczka w RUCHU (Płatność online) 7.99 zł 0 zł 2-3 dni robocze
Wysyłka zagraniczna Sprawdź szczegóły >
41,00 zł 44,00 zł Oszczędzasz 3,00 zł
Karbido to istniejąca od 2003 r. wrocławska grupa muzyczna o charakterze interdyscyplinarnym i - w zależności od potrzeb projektu - zmiennym składzie.

Zespół porusza się w obszarze muzyki narracyjnej i ilustracyjnej, prac teatralnych i performatywnych, łącząc w swojej twórczości różne gatunki i style - od rocka przez muzykę improwizowaną, muzykę konkretną, pastisz, absurd, histerię i dramat radiowy. Karbido to autorzy prac scenicznych operujących dźwiękiem, spośród których niemałe uznanie zdobył audio-spektakl "Stolik" tj. godzinny koncert kwartetu na amplifikowanym i preparowanym drewnianym stole, wykonany jak dotąd ponad 500 razy w ciagu niemal 13-letniego tournee - od Sao Paulo do Melbourne, od Londynu, Berlina i Kijowa, przez Nowy Jork do Bejrutu, Teheranu i Jerozolimy.
Karbido znane jest również z literacko-muzycznej współpracy z Jurijem Andruchowyczem, wybitnym ukraińskim prozaikiem i poetą. Artyści opublikowali jak dotąd 5 albumów i zagrali kilkanaście tras koncertowych w Ukrainie, Czechach, Niemczech, Mołdawii i Polsce.
Innym śladem aktywności grupy jest cykl prac pn. "Music4Buildings" - zainicjowany w 2009 r. jako eksperymentalny warsztat muzyczny eksplorujący architekturę. W rozmaity sposób i w różnych lokalizacjach, artyści połączyli koncerty in situ, przeniesienia, audycje, wydawnictwa płytowe, nagrania terenowe, biblioteki sampli, wirtualne instrumenty etc w spójny i zaskakujący proces eksploracji architektury środkami muzycznymi. Do roku 2019 odbyło się 13 edycji M4B - m.in. w Muzeum Śląskim, bydgoskim Szlaku Techniki, w Złotej Bramie w Kijowie, w Synagodze Wielkiej w Drohobyczu, w Wodociągach w Białymstoku, w neolitycznych grobowcach na szkockich Orkadach czy na moście Zwierzynieckim we Wrocławiu. Ukazały się też 4 wydawnictwa płytowe.

Tym razem Karbido w minimalistycznym składzie (Tomasz Sikora, Marek Otwinowski) poszukuje swojej muzyki w technologii overdub, korzystając z jednego mikrofonu i nieskończonej liczby ścieżek wirtualnych oraz skończonej - niemniej bardzo bogatej - listy instrumentów, wypełniających dawną kotłownię przy ulicy Ruskiej we Wrocławiu - siedzibę zespołu. Nagrania zrealizowane in situ, pozbawione są edycji efektowej i warstwy elektronicznej; w edycji użyto wyłącznie narzędzi tnąco-równająco-panoramujących. Muzycy zagrali na przeszło 30 instrumentach; czasem po raz pierwszy w życiu.

Płyta "Heizraum Ruska Strasse" jest szczególnym hołdem dla ponad stuletniej historii ścian, które od dekady są salą prób i pracownią grupy. Jednocześnie jest to świadectwo historii własnej zespołu i rozmaitości jego muzycznych poczynań na przestrzeni lat.

Poza tym wszystko dzieje się w miejscu od niedawna wielce turystycznie atrakcyjnym, i znanym dzisiaj jako podwórko Neonów - Wrocław, Ruska 46abc.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Heizraum Ruska Strasse
Twoja ocena
Ocena ogólna