Hitlera wojna U-Bootów. Tom 1-2

  • nowość
 

Dostępność:

Wysyłamy w 24h

Wysyłamy w 24h – to znaczy, że taki produkt mamy w magazynie i wyślemy go w ciągu 24 godzin w dni robocze (1 dzień roboczy) od momentu złożenia zamówienia. Jeśli jednak zamówisz większą ilość takiego produktu, może się okazać, że nie mamy aż tylu egzemplarzy dostępnych 24h i będziesz musiał poczekać na niego dłużej niż 24h, o czym poinformujemy Cię w osobnym e-mailu.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
225,00 zł 300,00 zł Oszczędzasz 75,00 zł

Clay Blair stworzył epickie dzieło, które docenili zarówno jego koledzy po fachu, jak i czytelnicy. Pierwsi zwrócili uwagę na bogatą dokumentację relacjonowanych wydarzeń, drudzy na pasję, z jaką je opisywał. Ta niezwykła książka jest teraz dostępna w księgarni Świat Książki.


Zapierające dech w piersiach bitwy morskie w pierwszych latach II wojny światowej, gdy okręty podwodne Kriegsmarine siały śmierć i zniszczenia na Atlantyku.


W pierwszym tomie autor przedstawił wydarzenia z pierwszych trzech lat wojny, od sierpnia 1939 do sierpnia 1942 roku. W tym czasie okręty podwodne Hitlera zatapiały wiele alianckich statków na Atlantyku, starając się odciąć Wielką Brytanię od dostaw surowców i sprzętu dostarczanych z Ameryki. Bez tej pomocy wyspiarskie państwo, odsunięte wcześniej od zasobów kontynentu europejskiego, skazane było na klęskę w wojnie z III Rzeszą. Od panowania na Atlantyku zależały więc losy świata.


Druga część kultowej książki poświęcona tytanicznym zmaganiom potężnych flot na Oceanie Atlantyckim. Po kilku latach niepowodzeń alianci uzyskują przewagę nad wrogiem. Czy Hitlerowi uda się powstrzymać zbliżającą się klęskę?


Sytuacja się zmieniła! Bezlitosne „wilcze stada” niemieckich U-Bootów są coraz skuteczniej tropione i niszczone przez aliancką flotę i siły powietrzne.


W „Ściganych” Clay Blair opisał dalszy ciąg wojny o panowanie na Atlantyku w czasie II wojny światowej, od września 1942 do maja 1945 roku. Znaczące, że kapitulację III Rzeszy podpisał Karl Dönitz, dowódca Kriegsmarine, który po śmierci Hitlera został szefem sił zbrojnych i prezydentem państwa.


Jednym z atutów książki jest fakt, że autor sięga do różnych materiałów źródłowych – korzysta nie tylko z oficjalnych dokumentów z archiwów w Waszyngtonie, Londynie i w Niemczech, ale też ze wspomnień uczestników opisywanych wydarzeń. Opisuje zmagania morskie zarówno z poziomu dowódców wrogich flot, jak i marynarzy poszczególnych okrętów. Barwnie przedstawione zostały także działania na zapleczach walczących flot, w laboratoriach i zakładach doświadczalnych, gdzie naukowcy opracowywali nowe sposoby i urządzenia, które pozwoliłyby zyskać przewagę nad przeciwnikiem.


Wspaniały rozdział historii wojny morskiej, wszechstronny, ale i świetnie napisany, trafiający do przekonania zarówno przeciętnym czytelnikom, jak i specjalistom. Naprawdę znakomite dzieło.

John Keegan


CLAY BLAIR (1925–1998) biografia


Znany i ceniony amerykański autor 24 książek, w tym wielu o okrętach podwodnych, m.in. „Ciche zwycięstwo”.

W czasie II wojny światowej służył w Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych, ochotniczo przeniesiony do służby na okrętach podwodnych (pływał na USS „Guardfish”, SS-217). Brał udział w wojnie na Pacyfiku, kilkakrotnie został odznaczony.

Po wojnie wstąpił do rezerwy czynnej marynarki. Pracował jako korespondent „Time” i „Life”, został redaktorem naczelnym „Saturday Evening Post”. Opublikował setki artykułów w różnych pismach na temat sił podwodnych.

Po wydaniu i sukcesie „Cichego Zwycięstwa” zajął się wyłącznie pisaniem książek.


Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Hitlera wojna U-Bootów. Tom 1-2
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.