Holst: The Planets / Strauss, R.: Also Sprach Zarathrusta (CD/Blu-ray Audio)

  • -18%
 

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
74,00 zł 89,99 zł Oszczędzasz 15,99 zł
„Tako rzecze Zaratustra” Straussa i „Planety” Holsta w słynnych interpretacjach Williama Steinberga, zremasterowanych w jakości dźwięku 24-bity/192 kHz.

1 dysk Blu-ray Audio (nowy, kwadrofoniczny remastering) + 1 CD (nowy remastering stereo) w formacie DigiPack.

Nagrania te pozostają najważniejszymi dokonaniami Steinberga w trakcie jego krótkiej, przerwanej przez pogarszający się stan zdrowia, kadencji w roli Dyrektora Muzycznego Boston Symphony Orchestra (1969-1972). W 2018 roku przypada setna rocznica pierwszego publicznego wykonania „Planet”.

Do wydania dołączony został obszerny booklet w angielskiej i niemieckiej wersji językowej. Wypełniają go materiały o Steinbergu i BSO, a także esej o kwadrofonicznej technologii nagań.

Nagrania kwadrofoniczne

Kwadrofonia, która narodziła się w latach 70, to najwcześniejszy sposób nagrywania w technologii surround sound. Jedną z pierwszych firm, która wydawała muzykę nagraną w tej technologii była Deutsche Grammophon. Podobnie, jak w przypadku powszechnego dziś 5.1 surround sound, celem kwadrofonii było poszerzenie właściwości brzmieniowych poprzez dodanie dwóch dodatkowych głośników, ustawionych za słuchaczem. Na potrzeby jej realizacji zaprojektowano nowy, czterokanałowy stół mikserski oraz specjalne, wielokierunkowe mikrofony, które zbierały dźwięk na dodatkowych kanałach. Wydanie “Planet” Holsta w wykonaniu Steinberga i BSO było, według magazynu Stereo Review, “zwiastunem nowej ery w historii nagrań muzycznych”.

Choć albumy wydawane w technologii kwadrofonicznej okazały się finansową klapą – z uwagi na wysokie koszty produkcji, wygórowaną cenę sprzętu nagraniowego, a także pewne techniczne ograniczenia związane z koniecznością wycięcia wysokich częstotliwości podczas zgrywania na płyty analogowe, dzięki dzisiejszej technologii mamy możliwość powrotu do oryginalnych taśm. Dzięki formatowi Blu-Ray Audio, możemy się dziś cieszyć tymi nagraniami w high definition. Firma Deutsche Grammophon podjęła decyzja o zaniechaniu jakichkolwiek dodatkowych obróbek dźwięku. Dzięki temu, nagrania te brzmią dokładnie tak, jak w swoim oryginalnym, kwadrofonicznym wydaniu.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Holst: The Planets / Strauss, R.: Also Sprach Zarathrusta (CD/Blu-ray Audio)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. Mars, the Bringer of War
2. Venus, the Bringer of Peace
3. Mercury, the Winged Messenger
4. Jupiter, the Bringer of Jollity
5. Saturn, the Bringer of Old Age
6. Uranus, the Magician
7. Neptune, the Mystic
8. Einleitung, oder Sonnenaufgang
9. Von den Hinterweltlern
10. Von der großen Sehnsucht
11. Von den Freuden und Leidenschaften
12. Das Grablied
13. Von der Wissenschaft
14. Der Genesende
15. Das Tanzlied - Das Nachtlied
16. Das Nachtwandlerlied