How The West Was Won (Limited Edition Vinyl)

 

Dostępność:

Wysyłamy w 5-7 dni

Wysyłamy w 5-7 dni – to znaczy, że takiego produktu nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 5-7 dni roboczych. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
102,00 zł 109,50 zł Oszczędzasz 7,50 zł
Peter Perrett, którego wyjątkowe umiejętności pisania piosenek i sardoniczny sposób wypowiedzi, uczyniły jednym z najbardziej charakterystycznych głosów lat siedemdziesiątych, nie wydawał żadnej muzyki od 20 lat.

Na ‘How The West Was Won’, sprawił jednak, że jego muzyka brzmi naturalnie i bez wysiłku, jakby prowadził krótką rozmowę, nie zaś zbierał przez dwadzieścia lat wątki solowej kariery. Twierdzi, że przez dekadę dzielącą wydanie ‘Woke Up Sticky’ z 1996 sygnowanego z Peter Perrett In The One i powrotu ‘The Only Ones’ w 2007, ledwo dotykał gitary, co sprawiło, że przeszedł w swoisty stan hibernacji.

Piosenki na „How The West Was Won” wkraczają na złożone emocjonalnie tereny i dotyczą ekstremalnych ludzkich zachowań, przez które – jak zwykle - przewija się element samooceny. W pewnym sensie album dotyczy rodziny Perretta. Są na nim piosenki miłosne (‘An Epic Story’, ‘C Voyeurger’), adresowane do jego żony Zeny oraz synów Jamie’go i Petera Jr. Są jednak także utwory, w których Perrett odsłania kurtynę, wpatrując się w zmieniający się świat. W kompozycji tytułowej opowiada się przeciwko amerykańskiemu imperializmowi i kulturze celebrytów. W ‘Man Of Extremes’ rozpacza na temat „chorego społeczeństwa”, nakłaniającego ludzi do życia w zbrodni. Z kolei ‘Sweet Endeavour’ mówi o przerażającym miejscu, w którym jesteśmy sami ze swoimi demonami.

„Istnieje mit dotyczący Muzy” – mówi o powodach, które sprawiły, że po latach zabrał się za pracę nad nową muzyką. „Nie uważam, aby Muza była czymś, co się pojawia i znika – kwestią jest tylko, co chcemy zrobić. Sama gra na gitarze nie pomaga w tworzeniu piosenek. Oczywiście, wcześniej, czy później pojawiają się sekwencje akordów, które inspirują mnie do układania melodii, jednak chodzi o powód, by wziąć do ręki gitarę”.

Historia Petera jest opowieścią. Nie oznacza jednak, że jest krzykiem cierpienia. Nie chodzi też o sentymentalizm. „Jest za późno, by żałować za grzechy” – opowiada w ‘An Epic Story’, sugerując, że gdyby mógł wszystko przeżyć jeszcze raz, zrobiłby to tak samo. Być może musiał to wszystko przejść, by znaleźć się w tym momencie, wolny od narkotyków, nikotyny i zdolny do przelewania swojej wolności na muzykę. Jak sam mówi: „narkotyki są nudne. Muzycy używają dziś narkotyków jako rodzaju odznaki honoru. Jednak dla mnie muzyka i narkotyki nie idą w parze. Albo jedno, albo drugie”. Dobrze, że wybrał muzykę i dobrze, że jest z nami z powrotem.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: How The West Was Won (Limited Edition Vinyl)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. How The West Was Won
2. An Epic Story
3. Hard To Say No
4. Troika
5. Living In My Head
6. Man Of Extremes
7. Sweet Endeavour
8. C Voyeurger
9. Something In My Brain
10. Take Me Home