Huldufolk (Vinyl)

 

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
Nasza cena 132,50 zł

Daleko na Północy wciąż można usłyszeć legendy. Wierzenia tych, którzy niegdyś zamieszkiwali te odległe ziemie, przetrwały i pomimo presji współczesnego świata, stare tradycje ludowe żyją nadal. To właśnie w krajach, w których żyli ludzie nazywani przez nas Wikingami - w Norwegii, Danii, Szwecji czy Islandii - Huldufólk („tajemny lud”) pozostali w wierni swoim tradycjom. W głębi lasów i w sercu gór, elfy i trolle żyły wraz z ludźmi, wtapiając się we wspaniałą dziką naturę. A teraz Skáld, ukazuje na nowo poetyckie dźwięki wyobraźni.

Zanurzając słuchaczy w mitach i legendach Skandynawii, producent/kompozytor Christophe Voisin-Boisvinet i kolektyw Skáld zgromadzili wokół siebie wielu utalentowanych artystów, którzy przywrócili poetom i szamanom należne im miejsce. Przy dźwiękach bębnów, kołyszą nas hipnotyczne głosy, które pozwalają uciec w świat z fantazji, do tajemniczej krainy zamieszkałej przez dziwne i cudowne stworzenia. I tak właśnie SKÁLD namawia do ucieczki od realiów życia.

Na nowym albumie poświęconym Huldufólk (ludziom, którzy po raz pierwszy pojawili się w XIII-wiecznych tekstach „Prose Edda” Snorriego Sturlusona), SKÁLD oddaje cześć całemu ludowi, w który wielu Skandynawów wciąż wierzy. To właśnie Snorri, a także inni skandynawscy poeci i pieśniarze z dawnych lat, spopularyzowali te legendy dzięki swoim tekstom. Opowieści te dostarczają nam również informacji o pochodzeniu poetów skaldycznych . Podobno dziwny napar, stworzony przez krasnoludy, które zmieszały miód z krwią boga Kvasira, przekształcił tych, którzy go wypili, w poetów i mędrców. I nie ma wątpliwości, że ci ostatni znajdowali swe natchnienie, kontemplując wulkaniczne krajobrazy Islandii.

Jako spadkobiercy starożytnych poetów zwanych skaldami, grupa SKÁLD oswaja tę ludową tradycję. Możemy zatracić się w górach duńskich elfów i spotkać szwedzkie nimfy, słuchając ballady Herr Mannelig, opowieści o kobiecie-trollu, która ma nadzieję stać się człowiekiem (próbując poślubić rycerza), czy też przysłuchując się dźwiękom legendy o smoku Fafnirze.

Skáld proponuje tu nie tyle rekonstrukcję minionej epoki, co raczej przygodę, doświadczenie, które pachnie Historią, mitologiami i legendami, przygodę, która sprawia, że marzymy o Naturze, lasach, rzekach i tajemnicach znajdujących się w folklorze dalekiej Północy. Jest to odyseja inspirowana średniowieczem i fantazją, mieszanką starożytnych tekstów i nowszych źródeł pochodzących ze średniowiecza. Wykorzystując tematy zaczerpnięte z Gylfaginning, Skáldskapármal czy Grólgardr, historie te, przekazywane z pokolenia na pokolenie, dotarły do nas poprzez liryczne pieśni SKÁLD.

Na wezwanie Skáld odpowiedziało kilkunastu muzyków, którzy na całym wyrażają swoją głęboką wrażliwość. Harfa i dudy drżą pod zwinnymi palcami Danieli Heiderich, a smyczek nyckelharpy Aliochy Regnarda wydaje dźwięki niczym z XIV wieku. Moraharpa, lira i talharpa uwalniają wysublimowane tony w rękach Ravn, a lira korbowa, na której gra Laetitia Marcangeli, hipnotyzuje barwą. Nicolas Montazaud, Marti Ilmar Uibo i Christophe Voisin-Boisvinet nadają mocy swoim instrumentom perkusyjnym. Natomiast śpiewane utwory są wspaniałym dziełem Steeve’go Petita, Lily Jung, Martiego Ilmara Uibo, Laetitię Marcangeli, Michela Abrahama, Kohann, Julien Loko i Adeline Bellart.

Na albumie usłyszymy język staronordycki, a także szwedzki, norweski, islandzki, duński, a nawet farerski. Od 2018 roku dźwięki szamańskich instrumentów perkusyjnych i tradycyjnych instrumentów w rękach tego zespołu, urzekają ludzi na całym świecie, sprzedając ponad 245 tysięcy albumów i mając miliony odsłon na platformach streamingowych, nie wspominając już o licznych występach estradowych w wielu krajach. W tej niesamowitej przygodzie, SKÁLD jest żywym hołdem dla dawnych ludów i ich wierzeń.

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: Huldufolk (Vinyl)
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.