In War And Peace - Harmony Through Music

 

Dostępność:

Wysyłamy w 3 dni

Wysyłamy w 3 dni – to znaczy, że takiego towaru nie mamy na półce w magazynie i musimy go sprowadzić od naszych stałych dostawców. Czas deklarowany przez większość wydawców to 3 dni robocze. Może się zdarzyć, że produkt zostanie doręczony nam wcześniej i wtedy niezwłocznie nastąpi wysyłka Twojego zamówienia.

Zamówienia:0 - 99 PLN>99 PLNCzas dostawy:
Odbiór osobisty w księgarni 0 zł0 zł1 dzień roboczy
InPost Paczkomaty 24/7 (Płatność online)7.99 zł0 zł1-2 dni robocze
InPost Paczkomaty - Paczka w Weekend (Płatność online)16.99 zł0 zł1-2 dni robocze
Poczta Polska (Płatność online)12.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Poczta Polska (Płatność za pobraniem)13.99 zł0 zł3-5 dni roboczych
Kurier UPS (Płatność online)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Kurier UPS (Płatność za pobraniem)7.99 zł0 zł1 dzień roboczy
Wysyłka zagranicznaSprawdź szczegóły >
47,00 zł 54,99 zł Oszczędzasz 7,99 zł
„Być może to mój najbardziej osobisty projekt ze wszystkich, jakie dotąd robiłam” tak amerykańska mezzosopranistka, Joyce DiDonato, opisuje In War and Peace - Harmony through Music. Jeśli chodzi o zbiór arii z oper barokowych, to jej ambicje są są konkretne i poważne.Wokół nas nic nie wydaje się stabilne, a ona ma nadzieję, że pomoże nam znaleźć odpowiedź na niezwykle ważne pytanie: ”Jak można odnaleźć spokój w środku chaosu?"
Jej celem jest "konstruktywna rozmowa i dyskusja, aby pomóc nam wszystkim odnaleźć spokój w naszym życiu.” W tym doborze muzyki starałam się zawrzeć moc pokoju, bo przecież myśl o nim tkwi głęboko w każdym z nas.

DiDonato, śpiewaczka operowa, która na pewno nie mieszka w wieży z kości słoniowej, po atakach terrorystycznych w Paryżu w listopadzie 2015 roku, była silnie zdeterminowana przy wyborze repertuaru. Pierwotnie planowała wydanie albumu pełnego poszukiwań ze szczególnym naciskiem na arie mało wykonywane, ale w świetle tragicznych wydarzeń ponownie przemyślała swoje podejście, nadając mu szersze i głębsze implikacje.

In War and Peace - Harmony through Music, został nagrany z Il Pomo d'Oro pod batutą czołowego dyrygenta Maxima Emelyanycheva. Program składa się z piętnastu arii podzielonych na dwie sekcje: "Wojna” (War) i "Pokój” (Peace). Obie zawierają muzykę Purcella i Haendla. Fragment z Monteverdiego Il ritorno d'Ulisse zawarty w Peace wieńczy porywająca i optymistyczna aria Kleopatry z Da tempeste il legno infranto z Giulio Cesare. Kolejna aria z Giulio Cesare to dodatkowa ścieżka w albumie; wzruszająca i pełna nadziei partia Sesto - Cara speme, którą Joyce DiDonato śpiewa w niezapomniany sposób, niemal szeptem.

W poszukiwaniu spokoju i harmonii amerykańska śpiewaczka nie porzuca całkowicie podejścia muzykologicznego; album zawiera nagrania trzech światowych premier: aria z Andromaca napisana przez neapolitańskiego kompozytora Leonarda Leo (1694-1744 ) – War - oraz dwie arie z oper Attila i Attilio Regolo napisane przez innego neapolitańskiego kompozytora, Niccolo Jommelli (1714-1774) – Peace.

Gdy barokowa opera z wysoce stylizowaną formą sztuki osiągnęła szczyty, słynny angielski pisarz dr Samuel Johnson opisał ją jako egzotyczną i irracjonalną formę rozrywki, która zawsze była zwalczana, ale i zawsze panowała. Minęły prawie trzy wieki, odkąd wydano o niej taką opinię, lecz opera nadal dominuje – pasjonuje wykonawców, wstrząsa i porusza widownię: nic z nią nie może rywalizować w nadawaniu głębokiego, intensywnego i atrakcyjnego wyrazu sprawom życia, miłości i śmierci. W ciągu ostatnich dziesięcioleci opera epoki baroku zyskała nowe życie dzięki często wznawianym dziełom takich mistrzów jak: Haendel, Monteverdi, Vivaldi i Purcell, czyli ponownemu odkrywanie oper kompozytorów, którzy niegdyś popadli w zapomnienie.

Arie te stanowią impuls dla Joyce DiDonato, która ideą pokoju chce zainspirować serca i umysły melomanów na całym świecie. Kiedy wszyscy się w to zaangażujemy, może zarówno opera, jak i pokój zapanują w świecie na długo.

#TalkPeace - zachęca się wszystkich do korzystania z tego hashtagu w mediach społecznościowych, jeśli ktoś chciałby podzielić się swoimi przemyśleniami na temat pokoju i odnajdywaniu poczucia harmonii w muzyce.
In War and Peace - Harmony through Music będzie wydany w piątek 4 listopada w formacie: CD, winyl (2 LP), Streaming, HD Download , Mastered For iTunes and Standard Download.

W okresie od listopada 2016 do czerwca 2017 roku odbędzie się dwadzieścia koncertów w dwunastu krajach Joyce DiDonato i Il Pomo d'Oro poświęconych In War and Peace - Harmony through Music (m.in. w listopadzie w Belgii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Finlandii i Kanady; w grudniu w Stanach Zjednoczonych; w maju we Francji i Niemczech; w czerwcu w Hiszpanii, Irlandii i Czechach).

Napisz własną recenzję
Napisz recenzję o produkcie: In War And Peace - Harmony Through Music
Twoja ocena
Ocena ogólna

Zamieszczenie recenzji nie wymaga logowania. Sklep nie prowadzi weryfikacji, czy autorzy recenzji nabyli lub użytkowali dany produkt.

1. Handel: Jephtha, HWV 70, Act 1: "Some dire event hangs o'er our heads... Scenes of horror, scenes of woe" (Storge) - Joyce DiDonato
2. Leo: Andromaca, Act 1: "Prendi quel ferro, o barbaro!" (Andromaca) - Joyce DiDonato
3. Handel: Giulio Cesare, HWV 17, Act 1: "Vani sono i lamenti... Svegliatevi nel core" (Sesto) - Joyce DiDonato
4. Purcell: The Indian Queen, Z. 630, Act 3: "They tell us that you mighty powers above" (Orazia) - Joyce DiDonato
5. Handel: Agrippina, HWV 6, Act 2: "Pensieri, voi mi tormentate" (Agrippina) - Joyce DiDonato
6. Purcell: Dido and Aeneas, Z. 626, Act 3: "Thy hand, Belinda... When I am laid in earth" (Dido) - Joyce DiDonato
7. Handel: Rinaldo, HWV 7, Act 2: "Lascia ch'io pianga" (Almirena) - Joyce DiDonato
8. Purcell: Bonduca, or the British Heroine, Z. 574: "Oh! Lead me to some peaceful gloom" (Bonvica) - Joyce DiDonato
9. Handel: Rinaldo, HWV 7, Act 1: "Augelletti che cantate" (Almirena) - Joyce DiDonato
10. Jommelli: Attilio Regolo, Act 2: "Sprezza il furor del vento" (Regolo) - Joyce DiDonato
11. Purcell: The Indian Queen, Z. 630, Prologue: "Why should men quarrel?" (Girl) - Joyce DiDonato
12. Jommelli: Attilio Regolo, Act 1: "Par che di giubilo" (Attilia) - Joyce DiDonato
13. Handel: Susanna, HWV 66, Act 2: "Lead me, oh lead me to some cool retreat.... Crystal streams in murmurs flowing" (Susanna) - Joyce DiDonato
14. Monteverdi: Il ritorno d'Ulisse in patria, Act 5: "Illustratevi, o cieli" (Penelope) - Joyce DiDonato
15. Handel: Giulio Cesare, HWV 17, Act 3: "Da tempeste il legno infranto" (Cleopatra) - Joyce DiDonato