Opinie o Nas

Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla nauczycieli informatyki w szkołach ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony (Wydanie II)

Dostępność:

10,90 zł

Wyzwania i równaniaProwadzenie ciekawych zajęć z informatyki na poziomie ponadgimnazjalnym stanowi trudny orzech do zgryzienia. W zasadzie wszyscy uczniowie świetnie orientują się w świecie wirtualnym. Z garstką z nich pewnie już dziś swoje nadzieje wiążą spece z Doliny Krzemowej. Zadaniem nauczyciela na tym etapie jest z jednej strony przekazanie wiedzy niezbędnej do zdania egzaminu maturalnego i rozpoczęcia studiów wyższych, a z drugiej - podsycenie pasji wychowanków najbardziej zainteresowanych przedmiotem.Zestaw, którego część stanowi poradnik dla nauczyciela, przeznaczony jest do nauczania informatyki w zakresie rozszerzonym w szkołach ponadgimnazjalnych. Książka pozwoli Państwu w zrozumiały i skuteczny sposób wprowadzić młodzież w fascynujący świat programowania oraz omówić zasady realizacji projektu programistycznego. To niezwykle istotny temat nie tylko dla przyszłych specjalistów do spraw IT, ale także menedżerów projektu. Autorki nie zapomniały również o zagadnieniach związanych z bazami danych, sieciami komputerowymi i multimediami (które szczególnie interesują młodzież).Poradnik metodyczny z serii Informatyka Europejczyka to nieoceniona pomoc dla nauczycieli. Skorzystajcie Państwo z:  • opracowanych celów kształcenia i wychowania,

  • propozycji tematów lekcji przygotowanych na 180 godzin nauczania,

  • sugestii podziału obowiązującego materiału,

  • przykładowych konspektów lekcji,

  • wielu zadań maturalnych dobranych do opracowywanych zagadnień,

  • różnych metod oceniania osiągniętych wyników.


Wciśnij Enter i do dzieła!Komplet materiałów z serii Informatyka Europejczyka pozwala uczniom zdobywać wiedzę poprzez praktykę, a nauczycielom ułatwia przekazywanie nowych treści w interesujący i niebanalny sposób. Helion, największe wydawnictwo informatyczne w Polsce, teraz pomaga zgłębić tajemnice świata komputerów także pokoleniu przyszłych specjalistów.


Więcej informacji
Data wydania 8 mar 2013
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Informatyka Europejczyka. Poradnik metodyczny dla nauczycieli informatyki w szkołach ponadgimnazjalnych. Zakres rozszerzony (Wydanie II)